ویروس BK (BK virus)

BK ویروس

ویروس BK عضوی از خانواده پولیوماویروس میباشد و بیشتر مردم  (90 درصد از افراد کل جهان) در دوران کودکی آلوده به این ویروس میگردند. علائم میتواند شبیه به سرماخوردگی معمولی باشد. زمانی که عفونت BK ویروس را دریافت میکنیم این ویروس به خوبی در سیستم بدن ما باقی می­ماند ولی در اکثر افراد باعث ایجاد بیماری نمیگردد که به این حالت نهفته شدن یا latent میگویند و مثل این است که ویروس در بدن ما به خواب رفته است. گاهی اوقات، زمانی که سیستم ایمنی تضعیف گردد (مثل افرادی که پیوند عضو دریافت میکنندمثل پیوند کلیه، جراحی کلیه یا آسیب به کلیه، بالارفتن سن و یا بیماری نقص سیستم ایمنی (ایدز) مبتلا هستند) در این صورت ویروس در بدن فرد فعال میگردد و سپس علائم عفونت ظاهر میگردد.

تست های آزمایشگاهی

PCR نمونه های خون یا ادرار

انجام آزمایش ویروس BK از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

انجام آزمایش ویروس BK از روش PCR کمی ( Viral load ) توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

بیمارانی که بیمه ی نیروی مسلح و شهرداری دارند با یکی از سوابق خود که نشان میدهد این بیماری را دارند ابتدا به یکی از شعب سازمان های استان تهران رفته و در صورت تایید توسط سازمان قابل قبول است .

بیمارانی که بیمه خدمات درمانی و دانا دارند حتما یکی از سوابق خود را که نشان میدهد این بیماری را دارند با خود همراه داشته باشند برای پذیرش بیمار به سوابق نیاز است .

بیمارانی که بیمه تامین اجتماعی دارند با بردن سوابق خود به سارمان تامین اجتماعی مرکزی هر استان می توانند آزمایش های خود را تائید کنند .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا