انترو ویروس ها (Enteroviruses )

انترو ویروس ها  گروهی از ویروس ها هستند که باعث تعدادی از بیماری های عفونی می شوند که معمولا خفیف هستند. با این حال اگر آنها سیستم عصبی مرکزی را آلوده کنند، می توانند باعث بیماری جدی شوند. دو ویروس رایج آنها اکوویروس (echovirus) و کوکساکی ویروس ها (coxsackievirus) هستند، اما ویروس های دیگری مانند ویروس پولیو (عامل فلج اطفال) در این دسته از ویروس ها قرار دارند. انتروویروس ها می توانند باعث فلج اطفال و بیماری دست-پا-دهان (HFMD) شوند. بیشتر افراد (بیش از 90٪ آنها) مبتلا به انترو ویروس ها یا هیچ علامتی ندارند و یا علائم غیر اختصاصی دارند. طیف گسترده ای از علائم می تواند توسط انتروویروس ها ایجاد شود (از درگیری مغز و قلب گرفته تا ایجاد پنومونی و هپاتیت)، اما اغلب این علایم شامل تب، علائم تنفسی ملایم، علایم شبیه آنفلوانزا با تب و درد عضلانی، تب با بثورات پوستی و علائم گوارشی است.

این ویروس ها معمولا با تماس با ترشحات دهان و چشم و بینی از قبیل بزاق، خلط سینه، مخاط بینی یا مدفوع یک فرد آلوده پخش می شوند. فرد سالم از طریق ارتباط نزدیک مانند دست و روبوسی کردن با افراد آلوده، تماس با اشیا اکثر بیماران مبتلا به عفونت انتروویروس ها بدون هیچ مشکلی بهبود می یابند. درمان معمولا حمایتی است، که هدف آن از بین بردن علائم و حصول اطمینان از حفظ آب بدن است. افرادی که عفونت های جدی تر دارند نیاز به درمان های حمایتی بیشتری دارند. آنتی بیوتیک ها در برابر این ویروس ها به هیچ عنوان کارایی ندارد و تنها در صورتی تجویز می شوند که عفونت باکتریایی ثانویه همراه با عفونت با این ویروس ها اتفاق بیافتد.

انجام آزمایش انترو ویروس ها از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا