آنفولانزا خوکی و پرندگان (H1N1 Influenza virus )

آنفولانزا خوکی نوعی عفونت دستگاه تنفسی در خوک ها ست که توسط ویروس های آنفولانزا ایجاد می شود. ویروس آنفولانزای خوکی به طور معمول انسان را آلوده نمی کند. با این حال، عفونت های انسانی پراکنده و انفرادی (اسپورادیک) با ویروس های آنفلوانزای خوکی که به طور معمول ویروس بین خوک ها در حال گردش است نه در انسان ها، رخ می دهد. از جمله این ویروس ها که موجب آلودگی در انسان می شوند می توان به ویروس های H1N1، H3N2 و H1N2 اشاره کرد. کسانی که در تماس با خوک ها هستند بیشترین ریسک آلودگی را دارند.

آنفلوآنزای مرغی به بیماری ناشی از عفونت با ویروس آنفولانزای مرغی (پرنده) اشاره دارد. این ویروس ها به طور طبیعی در میان پرنده های آبزی در سراسر جهان رخ می دهد و می تواند مرغ های خانگی و سایر گونه های پرنده و حیوانات را نیز آلوده کند. ویروس های آنفولانزای مرغی معمولا انسان را آلوده نمی کنند. با این حال، عفونت های انفرادی با این ویروس هادیده شده است. H5N1 و H7N9 از جمله ویروس های آنفلوآنزای مرغی هستند. کسانی که در تماس با پرندگان هستند بیشترین ریسک آلودگی را دارند.

نکته ای که در مورد هر دوی این ویروس ها وجود دارد این است که نسبت به میزبانان اصلی خود، بیماری شدید تری را در انسان ایجاد می کنند و قابلیت انتقال انسان به انسان را نیز دارند، از این رو بسیار حایز اهمیت می باشند.

دارو هایی که برای درمان هر دو دسته ویروس بکار می رود شامل: oseltamivir، peramivir و zanamivir هست که مقاومت به این دارو ها در حال وقوع است.

انجام آزمایش آنفولانزا خوکی و پرندگان از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا

نمونه‌گیری در محل

اگر به هر دلیلی امکان حضور در آزمایشگاه را ندارید، می‌توانید با طی کردن مراحل زیر، برای نمونه‌گیری در محل، درخواست دهید.

)