هرپس ویروس 6 ((Herpes virus 6 (HHV-6)

هرپس ویروس تیپ 6 دارای 2 تیپ A و B میباشند. نزدیک به 100 درصد از ما در دوران کودکی با هرپس ویروس تیپ 6 بی (HHV-6B) آلوده شده ایم. اطلاعات کمی در مورد شیوع HHV-6A وجود دارد و عقیده بر این است که بعد از دوران کودکی افراد به این ویروس آلوده میشوند. هر دو تیپ ویروس HHV-6 بسیار وابسته به سلول هستند و تنها در طول عفونت اولیه یا عفونت حاد بازفعال شده، میتوان ویروس را در پلاسما شناسایی کرد. بازفعال شدن ویروس اکثرا در بیماران تحت پیوند که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی دریافت میکنند یا افرادی که دچار نقص سیستم ایمنی شده اند (مثل افراد مبتلا به HIV/AIDS)، رخ می دهد.

نکته مهم در این قسمت این است که یافته های منفی در پلاسما، عفونت موضعی فعال HHV-6 در سایر اندام های بدن را رد نمیکند. عفونت پایدار HHV-6 در کبد، مغز، ریه، قلب و رحم یافت شده است که هیچ علائمی از وجود HHV-6 در پلاسما وجود نداشته است.

بیش از 95 درصد انسان ها دارای آنتی بادی علیه HHV-6A/B هستیم. پس باید به این نکته توجه کنیم که نتایج الیزا (ELISA) فقط برای پاسخ به این سوال است که آیا آنتی بادی علیه HHV-6 وجود دارد یا نه؟

پزشکان و بیماران باید آگاه باشند که یک عارضه نادر در 1 درصد از افراد جمعیت وجود دارد که به عنوان "HHV-6 اینتگره شده به کروموزم" یا ciHHV-6 شناخته میشود و یک کپی از ژنوم ویروسی وارد کروموزم این افراد شده است پس بنابریان تست PCR DNA در این افراد مثبت خواهد شد.

انجام آزمایش هرپس ویروس 6 از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا