لیستریا مونوسیتوژنز (Listeria Monocytogenes)

لیستریوز یک عفونت جدی است که معمولا به علت خوردن غذای آلوده به باکتری لیستریا مونوسیتوژنز ایجاد می شود. ليستريوز بر اساس وضعیت فرد و بخشي از بدن که آنجا را درگیر کرده است، مي تواند علائم مختلفی را ایجاد نماید. لیستریا می تواند تب و اسهال، مشابه سایر میکروب هایی که از طریق دهان وارد می شوند، ایجاد کند، اما این نوع از عفونت لیستریا به ندرت تشخیص داده می شود. چنانچه باکتری به خارج از روده راه پیدا کند، در زنان باردار، افراد بالای 65 سال و کسانی که سیستم ایمنی تضعیف شده ای دارند، می تواند خطرساز باشد (اغلب مبتلایان به لیستریوز در یکی از سه گروه نام برده قرار دارند). عفونت در زنان باردار در غالب تب و علایم سرما خوردگی مانند درد عضلانی و خستگی نمایان می شود. با این حال عفونت با این باکتری در دوران بارداری می تواند منجر به سقط، زایمان زودرس، مرده زایی و یا عفونت تهدید کننده حیات در نوزاد تازه متولد شده، شود. لیستریا یک میکروب مضر است که می تواند در بسیاری از غذاها پنهان شود. شیوع عفونت های لیستریا در دهه 1990 عمدتا به گوشت گاو و هات داگ مرتبط بود. در حال حاضر، شیوع لیستریا اغلب به محصولات لبنی و برخی محصولات دیگر بستگی دارد. اخیرا شیوع هایی از باکتری از پنیر، کرفس، جوانه ها، طالبی و بستنی دیده شده است. باکتری را می توان با استفاده از آنتی بیوتیک های مخصوص و تجویز شده توسط پزشک درمان کرد.

انجام آزمایش لیستریا مونوسیتوژنز از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا