مولوسکوم کانتاجیازوم (Molluscum contagiosum)

مولوسکوم کانتیاجیازوم یک عفونت پوستی ست که توسط ویروسی با همین اسم ایجاد می شود. ویروس ضایعاتی برآمده و خوش خیم را در سطح پوست ایجاد می کند. ضایعات حاصله فاقد درد بوده و خود به خود برطرف می شوند و اسکار یا جای زخم بر جا نمی گذارند. مدت زمان باقی ماندن این ضایعات بر روی پوست از فردی به فرد دیگر متغیر است و ممکن است از دو ماه باشد تا 4 سال. ویروس بر اثر تماس مستقیم با ضایعات فرد آلوده یا با تماس با اشیای آلوده ای که با ویروس آلوده شده اند ، مانند حوله یا لباس، انتقل یابد. احتمال انتقال ویروس توسط فرد آلوده به سایر نقاط بدن خود نیز زیاد است (با لمس کردن، خاراندن یا تیغ کشیدن بر روی ضایعات و سپس خاراندن نقطه دیگری از بدن). روش های درمانی برای از بین بردن ضایعات وجود دارد اما در اکثر مواقع درمان غیر ضروری است زیرا ضایعات خود به خود برطرف می شوند. همه افراد می توانند با ویروس آلوده شوند اما برخی افراد در معرض خطر بیشتری هستند، شامل:

  • کودکان 1 تا 10 سال؛
  • افرادی که در آب و هوای استوایی زندگی می کنند؛
  • افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند مانند کسانی که تحت درمان برای سرطان ها یا پیوند عضو هستند. ویروس در این افراد نیز سخت به درمان جواب می دهد.
  • افراد مبتلا به درماتیت آتوپیک، فرم شایعی از اگزما. پوست ناحیه اگزما دارای خراش و از هم باز شدگی ست که شرایط را برای آلوده شدن با ویروس مولوسکوم فراهم می سازد.
  • ورزشکارانی که تماس پوست با پوست دارند مانند کشتی گیران.

 

انجام آزمایش مولوسکوم کانتاجیازوم از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا