مایکوپلاسما ژنیتالیوم (Mycoplasma genitalium)

مایکوپلاسما یکی از انواع باکتری هایی است که منجر به بیماری های مقاربتی می شود. این بیماری از طریق برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا به این بیماری، پدید می آید. حتی تماس جنسی و پوستی نیز می تواند سبب ابتلا به این بیماری شود. این باکتری تقریبا شایع است به طوریکه از از هر 100 نفر، 1 نفر به این بیماری مبتلا هستند.

این بیماری همیشه دارای علایم نیست و بنابراین امکان دارد بدون اینکه اطلاع داشته باشید، ناقل و مبتلا به این بیماری باشید. علایم این بیماری در مردان شامل؛

ترشح آبکی از آلت تناسلی، احساس سوزش و درد در هنگام ادرار و علایم آن در زنان مبتلا شامل؛

ترشحات واژن، درد در زمان نزدیکی، خونریزی پس از نزدیکی، خونریزی در بین دوره های پریود و درد در ناحیه لگن و زیر ناف می باشد.

 برای تشخیص وجود مایکوپلاسما ژنیتالیس می توان از تست مولکولی جهت تشخیص ژنوم باکتری (تست NAAT) بهره جست.

مشکلات ناشی از مایکوپلاسما ژنیتالیس

1- مجاری ادراری در زنان و مردان می تواند ناراحت، متورم و دچار خارش شود که اورتریت نامیده می شود.

2- عفونت در اندام های تناسلی زنان که بیماری التهابی لگن نامیده می شود و می تواند شانس حاملگی را به مخاطره اندازد. البته در خصوص اثر این بیماری بر سلامت باروری مردان شواهدی در دست نیست.

3- التهاب در گردنه رحم که سبب عفونت گردنه رحم می شود.

استفاده از کاندوم می تواند تا حدودی سبب پیشگیری از انتقال باکتری شود البته تضمینی برای عدم ابتلا نیست. هم چنین توصیه می شود تا 7 روز پس از شروع درمان از رابطه جنسی پرهیز شود.

از آنجایی که باکتری عامل این بیماری فاقد دیواره ی سلولی است آنتی بیوتیک هایی چون پنی سیلین اثری بر این باکتری ندارند اما بنابر تجویز پزشک، از سایر آنتی بیوتیک ها برای درمان این باکتری می توان استفاده کرد.

 

انجام آزمایش مایکوپلاسما ژنیتالیوم از روش IgG توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

برآورد هزینه :
000,000 ریال

انجام آزمایش مایکوپلاسما ژنیتالیوم از روش IgM توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

برآورد هزینه :
000,000 ریال

انجام آزمایش مایکوپلاسما ژنیتالیوم از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا