آبله مرغان/زونا ((Varicella-zoster virus (VZV)

آبله مرغان و زونا هر دو توسط یک ویروس به نام ویروس واریسلا-زوستر به وجود می آیند. ویروس واریسلا بسیار مسری بوده و در اثر عطسه، سرفه، ترشحات تنفسی و تماس با تاول های فرد مبتلا به آبله مرغان به دیگران منتقل می شود. در برخی افراد که آبله مرغان گرفته اند، سال ها بعد و تحت شرایط خاص، مانند استرس، سرطان، برخی عفونت ها و به طور کلی با کاهش قوای سیستم ایمنی، ویروس می تواند دوباره فعال شود و منجر به زونا گردد. چنانچه قبلا به ویروس مبتلا نشده باشید، می توانید در اثر تماس با فردی که دارای زونا هست نیز با آن آلوده شوید. جهت پیشگیری واکسن وجود دارد و همچنین پس از ابتلا، داروهای ضد ویروسی جهت کاهش علایم وجود دارد اما پس ازابتلا به عفونت، ویروس مادام العمر در بدن شما حضور خواهد داشت.

عفونت با ویروس برای زنان باردار، در 20 هفته اول بارداری، در صورت عدم مواجهه قبلی با ویروس، برای جنین خطرناک خواهد بود.

انجام آزمایش آبله مرغان/زونا از روش IgG توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

برآورد هزینه :
000,000 ریال

انجام آزمایش آبله مرغان/زونا از روش IgM توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

برآورد هزینه :
000,000 ریال

انجام آزمایش آبله مرغان/زونا از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا