آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی کیوان

معرفی

آزمايشگاه کيوان در سال 1379 به عنوان اولين آزمايشگاه تخصصي ويروس شناسي کشور تاسيس و از همان ابتدا همکاري گسترده خود را در خصوص انجام کليه آزمايشهاي ويروسي با مراکز و آزمايشگاههاي پزشکي آغاز نمود. اين آزمايشگاه از ابتدا به عنوان اولين و تنهاترين آزمايشگاهي بوده است که از دستگاه Cobas Amplicore جهت انجام تست Quantitative ويروسهاي HIV , HBV ,HCV استفاده مي نمود.

لازم به ذکر است که هم اکنون از دستگاه Cobas Taqman جهت انجام آزمايشهاي کمي به جاي دستگاه Cobas Amplicore استفاده مي نمايد که نتايج به دست آمده از اين دستگاه قابل مقايسه با دستگاههاي ديگر نمي باشد.

اين آزمايشگاه با استفاده از مدرن ترين سيستمهاي Real Time PCR ، Western Blot جهت انجام کليه تست هاي ويروسي توانسته است بهترين سرويس دهي را به مراکز درماني و آزمايشگاه هاي ديگر ارائه و با بهره گيري از دستگاه الکسيس براي اولين بار در ايران آزمايش HBs Ag Quantitative را راه اندازي نمايد.

آزمايشگاه کيوان به دليل ارائه خدماتي با کيفيت بالا ، با موسسات دولتي و خصوصي و مراکز آموزش عالي در حال همکاري و در طرحهاي تحقيقاتي بسياري شرکت مي نمايد و نيز تست هاي اورژانس روي نمونه هاي دريافتي را پس از دريافت نمونه ، ظرف مدت 24 ساعت آماده و نتايج را اعلام مي نمايد.

تلفنپذیرش

۰۲۱-۸۸۷۱۲۸۳۵

موسس مجموعه

دکتر حسین کیوانی، متخصص ویروس شناسی بالینی از کانادا

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران

دکتر حسین کیوانی پس از اخذ دکترای عمومی در سال 1368 از دانشگاه تهران به منظور طی دوره دکترای تخصصی (ph.D) به کشور فرانسه و سپس به کشور کانادا عزیمت نمود. وی در سال 1375 پس از اخذ دکترای تخصصی (ph.D) از دانشگاه شربروک کانادا به کشور مراجعت کرد. دانشگاه محل تحصیل وی در کانادا عملکرد دکتر کیوانی را در طول مدت تحصیل به عنوان "استثنائی" ارزیابی نمود.

دکتر کیوانی پس از مراجعت به کشور به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه های تهران، علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی ایران انجام وظیفه نموده و در حال حاضر استاد تمام دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشد.

با توجه به عدم وجود آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی در کشور و نیاز مبرم به این رشته، دکتر کیوانی اولین آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی را در سال 1379 در کشور تأسیس نمود.

از ابتدای تأسیس آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی کیوان در کشور کلیه آزمون های مربوط به تشخیص و درمان بیماری های ویروسی با استاندارد مشابه با کشور های بسیار پیشرفته مانند آمریکا و اروپا در این آزمایشگاه انجام می پذیرد و در حال حاضر این آزمایشگاه به عنوان مرجع تخصصی بیماری های ویروسی، مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های تخصصی بوده و روزانه پذیرای بیماران بسیاری است.

دکتر کیوانی تا کنون صدها مقاله علمی در محلات معتبر بین المللی به چاپ رسانده و سخنرانی های زیادی را در کنگره های داخلی و خارجی ارائه نموده است.

بخش‌های آزمایشگاه

جهت جلوگیری از ازدحام در محل آزمایشگاف شما می توانید با دریافت نوبت فقط در ساعت تعیین شده بدون بعطلی وارد آزمایشگاه شوید. در این بخش نسخه های بیماران مورد بررسی قرار گرفته و پذیرش نسخه ها براساس تعرفه نظام پزشکی و برمبنای بیمه‌های مختلف و آزاد صورت می‌گیرد.

با توجه به شرایط قرنطینه عمومی و نیاز جامعه به انجام آزمایش کرونا در منزل و محل کار، آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی کیوان خدمات نمونه گیری در منزل یا محل مورد نظر شما را با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی توسط نمونه گیرهای آموزش دیده و با تجربه این آزمایشگاه ارائه می دهد.
نمونه گیری برای انجام انواع آزمایش های ویروسی توسط پرسنل مجرب و کارآزموده آزمایشگاه صورت می‌گیرد. همکاری با پرسنل بخش نمونه گیری کمک شایانی به ارائه جواب‌های دقیق می‌کند.

در این بخش آزمایشاتی که بر اساس وجود آنتی بادی و آنتی ژن در خون است مانند HIV P24, HIV Ab, HBs Ag, HCV Ab و تست‌های تکمیلی هپاتیت C و ایدز و... جهت بررسی بیماری‌های مختلف ویروسی وعفونی انجام می‌گیرد.

این مورد در انجام انواع آزمایش های ویروسی شامل ۳ بخش است: ۱-بخش استخراج که به استخراج DNA  یا RNA از منابع مختلف می‌پردازد. ۲-بخش PCR که در این بخش با به کارگیری روش‌های مختلف، کلیه آزمون‌های مرتبط با بیماری‌های ویروسی و میکروبی به صورت کمی وکیفی انجام می‌گیرد. ۳-بخش Viral Load که در این بخش از آزمایشگاه ویروس شناسی کیوان، نمونه بیماران جهت تعیین تعداد ذرات ویروس در خون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نتایج آزمایش ویروس شناسی انجام شده، پس از تائید مسئول هر بخش به مسئول فنی ارائه می‌گردد و پس از تائید نهایی نتایج توسط مسئول فنی آزمایشگاه ویروس شناسی کیوان، جواب آزمایش ها در کمترین زمان ممکن به بیماران تحویل داده می‌شود. زمان جواب دهی آزمایشات تشخیص مولکولی 7 روز پس از نمونه گیری است و نتایج آزمایشات اورژانس نیز ظرف مدت 24 ساعت آماده می‌شود.

آزمایشگاه‌های همکار


آبادان


آمل


ابهر


اراک


اردبیل


اصفهان


اصفهان


اندیمشک


اهواز


بابل


بجنورد


بروجرد


بندر عباس


بهبان


بوشهر


پارس آباد


تبریز


تنکابن


تهران


جهرم


جیرفت


چالوس


خرم آباد


خوی


دزفول


دورود


رشت


زابل


زاهدان


ساری


ساوه


سنندج


شاهرود


شهرکرد


شهریار


شیراز


صومعه سرا


قائم شهر


قزوین


قم


کاشان


کرج


کرمان


کرمانشاه


گرگان


گنبد کاووس


گوهردشت


ماهشهر


مشهد


هشتگرد


یزد


مراکز طرف قرارداد

تامین اجتماعی
سازمان خدمات درمانی
نیروهای مسلح
بانک کشاورزی
بانک مرکزی
بانک تجارت
شهرداری شاغل
شرکت نفت
بیمه ایران کارکنان
بیمه سینا