آزمایش در منزل

این روزها با سبک زندگی پرمشغله و سراسیمه‌ای که اکثر آدم‌ها دارند، ممکن است حتی انجام برخی اقدامات ساده، مثل آزمایش خون یا چکاپ‌های دیگر سخت باشد یا فراموش شود. از این رو استفاده از خدمات آزمایش در منزل می‌تواند گزینه خوبی باشد برای انجام به موقع اینگونه آزمایشات و توجه به سلامتی.

مجموعه ما با تجربه موفق انجام ده‌ها هزار تست کرونا در منزل در زمان پاندمی کرونا این افتخار را دارد که انواع آزمایش در منزل را با بالاترین کیفیت به شما ارائه دهد. اما ممکن است سوالات زیادی در این باره داشته باشید از قبیل نحوه گرفتن نوبت، هزینه آزمایش، نحوه نمونه گیری، انواع آزمایش‌های ارائه شده، نحوه تفسیر آزمایش، زمان دریافت جواب آزمایش و غیره.

در این نوشته از مجله سلامت کیوان درباره آزمایش در منزل صحبت کرده و تمامی سوالات شما عزیزان را پاسخ می‌دهیم.

چطور برای انجام آزمایش در منزل درخواست بدهم؟

ثبت درخواست بسیار ساده و سریع است. برای ثبت درخواست جهت انجام آزمایش در منزل باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. اولین قدم ثبت درخواست است. شما می‌توانید درخواست آزمایش خود را از طریق ایجاد حساب کاربری در سایت، پر کردن فرم درخواست آزمایش در محل یا تماس با پشتیبانی آزمایشگاه کیوان ثبت کنید.
 2. نمونه گیری در منزل شما ممکن است شامل آزمایشات درخواستی خودتان یا آزمایشات طبق نسخه پزشک باشد که همکاران ما نسخه خوانی را انجام داده و آزمایشات درج شده را برای شما ثبت خواهند کرد.
 3. درصورت پ کردن فرم، همکاران ما فوراً و در اولین فرصت با شما تماس می‌گیرند تا هماهنگی‌های لازم را به عمل آورده و درخواست شما را نهایی کنند.
 4. نیروی متخصص و کارآزموده به محل تعیین شده توسط شما اعزام می‌شود تا اقدامات لازم از قبیل نمونه‌گیری را انجام دهد.
 5. نتیجه آزمایش شما در بازه زمانی مشخصی (سریع‌ترین زمان ممکن) در حساب کاربری شما در سایت آزمایشگاه کیوان قرار می‌گیرد به صورت لینک برایتان ارسال خواهد شد
 6. درصورت انتخاب گزینه ارسال جواب در منزل، در اولین فرصت برگه فیزیکی جواب آزمایش با قبض پرداختی جهت ارائه به بیمه برایتان ارسال می‌شود.  

همین حالا می‌توانید فرم تماس زیر را پر کنید و درخواست آزمایش در منزل خود را ثبت کنید تا آزمایش شما در بهترین آزمایشگاه‌های تهران فوری و بدون معطلی انجام شود. فرم را پر کنید و سپس به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

  خدمات آزمایش در منزل هومژانس شامل چه مواردی است؟

  مجموعه هومژانس برای رفاه هرچه بیشتر شما عزیزان، انواع خدمات چکاپ در منزل را انجام می‌دهد. خدماتی که هومژانس به شما ارائه می‌دهد شامل موارد زیر هستند:

  آزمایش خون در منزل

  شما می‌توانید با ثبت درخواست، آزمایش خون را در منزل یا محل کار خود انجام دهید. نیروی اعزامی هومژانس پس از نمونه گیری از شما در محل، آن را به آزمایشگاه مربوطه یا درخواستی برده و نتیجه را در اسرع وقت دریافت خواهید کرد. خدمات آزمایش خون هومژانس تنها به نمونه گیری محدود نمی‌شود. بلکه شما می‌توانید با ثبت درخواست، از تفسیر آزمایش خون خود نیز مطلع شوید. متخصصان بهترین آزمایشگاه تهران شما را در جریان تفسیر کاملی از تست خود قرار می‌دهند.

  آزمایش خون در منزل
  آزمایش خون در منزل

  آزمایش کرونا در منزل

  یکی دیگر از خدمات آزمایش در محل که کیوان به شما ارائه می‌دهد، تست کرونا در منزل است. انجام این آزمایش در مراکز عمومی، به دلیل انتشار ویروس و آلوده بودن این مراکز ممکن است باعث نگرانی بسیاری از افراد شود. از این رو تست کرونا در خانه می‌تواند گزینه خوبی برای انجام این آزمایش باشد. این تست با نمونه گیری از انتهای حلق و بینی انجام می‌شود. می‌توانید درخواست این آزمایش را ثبت کرده و در زودترین زمان ممکن انجام دهید و نتیجه را بعد از 8 ساعت دریافت کنید.

  نمونه گیری ادرار در منزل

  آزمایش ادرار در منزل یکی از تست‌هایی است که در بسیاری از موارد به همراه آزمایش خون انجام می‌شود و در برخی موارد به تنهایی صورت می‌گیرد. این نمونه گیری باید توسط خود فرد انجام شود و انجام آن در محیط‌های عمومی مثل درمانگاه یا بیمارستان می‌تواند برای خیلی از افراد کمی ناخوشایند یا سخت باشد.

  خدمات آزمایش در منزل هومژانس به شما این امکان را می‌دهد که به ساده‌ترین و بهداشتی‌ترین شکل ممکن نمونه گیری را انجام داده و از نتیجه آن مطلع شوید. پس از آگاهی از شرایط نمونه گیری و باید و نبایدها، مثل طریقه نگهداری نمونه، حجم نمونه و غیره، می‌توانید این کار را به سادگی انجام دهید. استفاده از این امکان جای هیچگونه نگرانی و تردید برای افراد باقی نمی‌گذارد. کافی است نمونه خود را به مسئول آزمایشگاه تحویل دهید تا به آزمایشگاه ارسال کند.

  آزمایش ادرار در منزل
  آزمایش ادرار در منزل

  نمونه گیری مدفوع در منزل

  نمونه گیری مدفوع معمولا کمی سخت‌تر و چالش برانگیزتر از نمونه گیری ادرار است. نیروی متخصص هوم ژانس ظرف مخصوص نمونه گیری را به محل آورده و در اختیار شما قرار می‌دهد. در صورت امکان می‌توانید در همان زمان نمونه را به نمونه‌گیر تحویل دهید و اگر این کار برایتان در آن زمان میسر نبود، می‌توانید بعدا نمونه را به آزمایشگاه ارسال کنید.

  البته با رعایت نکات لازم، مثل محدودیت زمانی نگه داشتن نمونه و نحوه ارسال و غیره. همکاران ما شما را در جریان همه نکات و موارد قرار می‌دهند. نتیجه آزمایش در سریع‌ترین زمان ممکن آماده شده و به شما ارائه می‌گردد.

  آزمایش HPV در منزل

  یکی از شایع‌ترین ویروس‌هایی که این روزها افراد زیادی را مبتلا می‌کند، ویروس HPV است. از این رو انجام تست اچ پی وی برای خیلی از افراد به خصوص جوانان واجب است. یکی دیگر از خدمات تست در خانه آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی کیوان، انجام تست اچ پی وی در منزل است. نیروی اعزامی با حضور در محل تعیینی شما نمونه گیری را انجام داده و به آزمایشگاه می‌برد. در اسرع وقت شما از نتیجه تست HPV خود مطلع خواهید گشت.

  نمونه برداری HPV برای آقایان توسط نمونه‌گیران آقا و نمونه‌برداری خانم‌ها توسط متصدی خانم صورت خواهد گرفت. جهت درخواست مشاوره و راهنمایی بیشتر روی تصویر زیر کلیک کنید.

  آزمایش طب کار در محل

  این آزمایش معمولا برای شروع کار در شرکت‌ها و سازمان‌ها و پیش از استخدام انجام می‌شود. برخی از شرکت‌ها نیز هر چند وقت یک بار آزمایش طب کار را برای کارکنان خود درخواست می‌کنند تا از وضعیت سلامتی آنان مطمئن باشند. هومژانس می‌تواند آزمایش طب کار را قبل از استخدام یا به صورت دوره‌ای در محل کار شما انجام داده و نتایج فوری را ارائه دهد(1).

  آزمایش در محل گروه‌های سنی مختلف

  هومژانس نمونه گیری و چکاپ را برای زنان و مردان در گروه‌های سنی مختلف انجام می‌دهد که شامل موارد زیر است:

  چکاپ زنان در منزل

  شامل آزمایش خون، تست CBC، بررسی گلبول‌ها، بررسی عملکرد ارگان‌های بدن، سیستم ایمنی، سطح ویتامین‌ها، بررسی قند و آزمایش هپاتیت و چربی خون برای چکاپ زنان.

  چکاپ مردان در منزل

  بررسی گلبول‌‌های خون، ارگان‌های بدن، سیستم ایمنی، ویتامین‌ها، قند و چربی، وضعیت پروستات.

  چکاپ کودکان

  کودکان اغلب نسبت به انجام آزمایشات استرس و اضطراب زیادی را تجربه می‌کنند و از محیط درمانگاه و بیمارستان و سایر مکان‌های پزشکی ترس دارند. انجام آزمایش در منزل برای چکاپ کودکان می‌تواند آرامش خاطر بیشتری را برای آنها فراهم کرده و انجام این کار را برای کودک آسان کند. بررسی عملکرد کلی ارگان‌ها و آزمایش خون و انواع تست‌های دیگر با توجه به شرایط کودک در منزل قابل انجام است.

  چکاپ سالمندان

  چکاپ سالمندان علاوه بر فاکتورهای ذکرشده به موارد بیشتری مثل انعقاد خون و غیره هم می‌پردازد.

  آزمایش در منزل
  آزمایش در منزل

  آزمایش در منزل بدون نسخه پزشک

  خیلی از اوقات شما می‌خواهید از برخی شرایط سلامتی خود، مثل میزان آهن، میزان ویتامین‌ دی یا موارد دیگر مطلع شوید اما نسخه تجویز آزمایش پزشک ندارید، یا اصلا نیازی به یک چکاپ کامل ندارید. هومژانس می‌تواند هر تستی که مد نظر شما باشد را بدون نسخه پزشک انجام داده و نتیجه را به شما تحویل دهد.

  همچنین پزشکان هوم‌ژانس می‌توانند با توجه به وضعیت فیزیکی و نیازهای شما، سن و جنسیت و برنامه دارویی و غیره، نسخه آزمایشات لازم را برای شما تجویز کرده و انجام دهند.

  جواب آزمایش در منزل را چطور دریافت می‌کنم؟

  پس از نمونه گیری و بردن نمونه به آزمایشگاه، جواب آزمایش در سریع‌ترین زمان ممکن در حساب کاربری شما در سایت آزمایشگاه کیوان قرار می‌گیرد و برای شخص آزمایش دهنده نیز، پیامک خواهد شد. همچنین آزمایشگاه می‌تواند جواب برگه آزمایش در منزل شما را برایتان ارسال کند. 

  هزینه آزمایش در منزل هومژانس چطور باید پرداخت شود؟

  به جهت سهولت شما عزیزان، هزینه انجام آزمایش به صورت‌های مختلفی قابل پرداخت است. شما می‌توانید در زمان ثبت درخواست در سایت، با کلیک روی دکمه پرداخت وارد درگاه بانکی شده و هزینه را پرداخت کنید. بعد از پرداخت هزینه، اس ام اس موفقیت آمیز بودن پرداخت برای شما ارسال خواهد شد.

  همچنین شما می‌توانید به صورت کارت به کارت، پایا یا صدور چک هزینه را پرداخت نمائید. اما راه دیگر، پرداخت هزینه در محل است. نیروهای اعزامی هومژانس می‌توانند هزینه انجام آزمایشات را در محل از شما دریافت کنند.

  مزایای خدمات آزمایش در منزل هومژانس

  مهم‌ترین مزایای استفاده از خدمات ازمایش در خانه هومژانس شامل موارد زیر است:

  • انجام آزمایش در محیط امن و راحت خانه یا محل کار شما
  • عدم نیاز به رفت و آمد در ترافیک پرداخت هزینه تاکسی
  • پیشگیری از احتمال ابتلا به ویروس‌ها یا باکتری‌های موجود در مراکز درمانی عمومی
  • انجام ساده و آسان آزمایشات برای سالمندان کم توان
  • ایجاد محیطی امن و بدون استرس برای نمونه گیری از کودکان
  • دریافت سریع نتیجه
  • انجام آزمایش به بهداشتی‌ترین شکل توسط افراد متخصص
  • پشتیبانی کامل و تمام وقت

  مناطق تحت پوشش آزمایش در منزل

  خدمات هومژانس در حال حاضر مختص شهر تهران و حومه آن می‌باشد. نمونه گیری و آزمایش در منزل تهران، آزمایش در منزل کرج، آزمایش در منزل حومه تهران، آزمایش در منزل لواسان و غیره است. با استفاده از این خدمات می‌توانید خود را از هزینه رفت و آمد، صرف انرژِی، صرف وقت و غیره معاف کنید. همین حالا برای آزمایش تو خونه درخواست دهید.

  مطالب مرتبط:

  جمع بندی

  در این نوشته درباره خدمات آزمایش در منزل آزمایشگاه کیوان و هومژانس برای شما عزیزان توضیح دادیم. در صورت نیاز می‌توانید هم اکنون از طریق سایت آزمایشگاه کیوان برای ثبت درخواست خود اقدام کنید.

  آیا برای همه آزمایش‌ها نیاز به ناشتا بودن است؟

  خیر، ناشتا بودن برای برخی از آزمایشات لازم است. مثلا برای آزمایش‌های خون که مقدار قند و چربی سنجیده می‌شود نیاز به ناشتا بودن است. همچنین در آزمایشات آهن سرم، ویتامین B12، ,ویتامین B کمپلکس، پنل کلیه و کبد نیاز به ناشتا بودن پیش از انجام آزمایش وجود دارد. میزان لازم برای ناشتا بودن معمولا بین ۸ تا ۱۲ ساعت متغیر است.

  خدمات در محل هومژانس شامل چه شهرهایی می‌شود؟

  خدمات آزمایش در منزل کیوان در حال حاضر شامل شهر تهران و حومه شهر تهران مثل کرج، لواسان و غیره می‌شود.

  چه کسی برای انجام آزمایش در منزل اعزام می‌شود؟

  برای انجام آزمایش در منزل، نیروهای متخصص و کارآزموده و تحصیلکرده هومژانس جهت نمونه گیری با تجهیزات مخصوص و رعایت کامل موارد بهداشتی، اعزام می‌گردند.