تست کرونا در منزل

دنبال چه خدمتی هستید؟

جوابدهی آنلاین

تست کرونا RT-PCR

نمونه گیری درب منزل از حلق و بینی

جواب کمتر از ۸ ساعت

۳۴۳,۷۰۰ تومان

ارسال جواب به درب منزل

تست کرونا RT-PCR برای پرواز

نمونه گیری درب منزل از حلق و بینی

جواب کمتر از ۶ ساعت

۳۴۳,۷۰۰ تومان

ارسال جواب به درب منزل

تست آنتی بادی خونAnti-Spike

تشخیص ایمنی پس از واکسیناسیون

جواب کمتر از ۲۴ ساعت

۱۰۵۰۰۰ تومان

ارسال جواب به درب منزل

آزمایش تشخیص کرونا - آنفلوانزا

کیت تشخیص مولکولی همزمان Covid-19 – h1n1 – انفولانزانوع A – آنفولانزا نوع B

جواب کمتر از ۲۴ ساعت

۷۰۰.۰۰۰ تومان

ارسال جواب به درب منزل

آزمایش Influenza A, B, H1N1

جهت تشخیص آنفلونزای A B H1N1

جواب کمتر از ۲۴ ساعت

۸۰۰.۰۰۰ تومان

ارسال جواب به درب منزل

نسخه خوانی

جهت انجام آزمایش های نسخه ی شما

در محل شما

به تشخیص پزشک

رایگان

چرا آزمایشگاه کیوان برای نمونه گیری در منزل؟

اگر می خواهید بدون دغدغه ی رفت و آمد و به دور از نگرانی بابت آلودگی احتمالی از بیماران دیگر در محیط آزمایشگاه، و در نهایت در کم خطر ترین شرایط ممکن جهت انجام تست اقدام نمائید. بهتر است تست کرونای خود را در منزل یا محل کارتان انجام دهید. تیم مجرب نمونه گیری آزمایشگاه کیوان با سابقه انجام تست کرونا در منزل از اولین روزهای شیوع بیماری کرونا در خدمت شما عزیزان میباشد.

آزمایشگاه کیوان از اسفند 1398 با اعلام شیوع کرونا در ایران، انجام تست کرونا در منزل یا محل مورد نظر را برای بیماران فراهم کرد. خدمات نمونه گیری ما در منزل با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی توسط نمونه گیرهای آموزش دیده و با تجربه آزمایشگاه کیوان انجام می شود. و اما نکته ی مهم؛ جواب تست PCR شما به صورت فوری و طی 5 الی 8 ساعت آماده خواهد شد.

با توجه به شرایط قرنطینه عمومی و نیاز جامعه به انجام آزمایش کرونا در منزل و محل کار، مدیریت آزمایشگاه خصوصی کیوان تصمیم گرفت تا خدمات نمونه گیری و انجام تست کرونا در منزل را با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی برای شهروندان از جمله غرب، شرق، شمال و جنوب تهران و حومه تهران فراهم کند. لذا نمونه گیرهای آموزش دیده و با تجربه‌ی خود را جهت انجام این کار فراخواند. بدین جهت مفتخریم که از روزهای ابتدایی کرونا با انجام تست معتبر در خانه و محل کار همراه شما عزیزان هستیم.

تست آنتی بادی (antibody): در این روش وجود دو آنتی بادی (IgM و IgG) در خون انسان بررسی می شود.

تست کرونا پی سی آر (PCR) که مواد ژنتیکی ویروس را بررسی می کند.

تست ترکیبی کرونا / آنفلونزا

ابتلای مجدد به کرونا

ثبت درخواست آنلاین آزمایشگاه و تست شبانه روزی

جواب فوری آزمایش کمتر از ۶ ساعت

کیفیت آزمایشگاه در حد تیم ملی

تست PCR کرونا – تست کرونا در منزل

در روش تست PCR ماده ژنتیکی ویروس از نوع DNA مورد بررسی قرار می‌گیرد. اما برخی از ویروس‌ها مثل کرونا دارای ماده ژنتیکی از نوع RNA هستند که جهت تشخیص آن از روش RT-PCR استفاده می‌گردد. در این روش تشخیص، نمونه‌ای از انتهای حلق و بینی شما گرفته می‌شود. آزمایشگاه، نمونه را تحت شرایط و پروسه خاصی قرار داده و ماده ژنتیکی آن را استخراج می‌نماید. این ماده ژنتیکی وارد دستگاه شده و دستگاه واکنش‌های زنجیرواری را شروع می‌کند. هر بار که این واکنش رخ می‌دهد یک سیکل شمارش می‌شود. هر چقدر سریع‌تر ماده ژنتیکی به نقطه تشخیص دستگاه برسد مقدار ویروس در بدن بیشتر است.

اگر تست PCR کرونا مثبت شود، نشان می‌دهد که در حال حاضر ویروس کرونا در بدن شما وجود دارد. اگر تست PCR کرونا منفی شود، نشان می‌دهد که در حال حاضر ویروس کرونا در بدن شما وجود ندارد یا مقدار آن بسیار کم است.

زمان مناسب برای انجام این تست، یک هفته پس از بروز این علائم است و اگر در مراکز معتبر، نمونه گیری انجام نشود، کیت‌های تشخیصی با کیفیت کم، ممکن است پاسخ اشتباهی ایجاد کنند. آزمایشگاه کیوان با بالاترین دقت امکان انجام تست کرونا در منزل را فراهم کرده است.

تست آنتی بادی کرونا – تست کرونا در منزل

در تست آنتی بادی کرونا که به تست سرولوژی نیز معروف است، آنتی بادی‌های ضد کرونا در نمونه خون شما اندازه‌گیری می‌شوند. آنتی بادی‌ها، پروتئین‌هایی هستند که پس از آلوده شدن به یک عامل بیماری‌زا یا بعد از دریافت واکسن، توسط سیستم ایمنی بدن ساخته می‌شوند. اینکه این محافظت تا چه مدت ادامه خواهد داشت، در هر بیماری و هر فرد متفاوت است. تست آنتی بادی کرونا عفونت قبلی و ایمنی نسبت به ویروس را نشان می‌دهد و از آن نمی‌توان برای تشخیص عفونت فعلی با ویروس کرونا استفاده کرد؛ زیرا ساخته شدن آنتی بادی در بدن ممکن است ۱ تا ۳ هفته طول بکشد.

آزمایش‌‌های سرولوژی بر اساس روش الایزا انجام می‌شود که به دنبال دو آنتی‌بادی IgM و IgG هستند. برای شناسایی این دو آنتی‌بادی نیاز به خون بیمار و جداسازی سرم می‌باشد. بدن هر شخصی هنگام مبارزه با عفونتی مانند کرونا آنتی بادی‌ها را تولید می کند. در صورتی که فرد به ویروس کرونا مبتلا شده باشد ولی بی‌علامت باشد، این آزمایش مشخص می کند فرد آلوده به ویروس شده است یا خیر. با استفاده از این تست افراد بدون علامت اما آلوده به ویروس کرونا که به عنوان ناقلین سالم در نظر گرفته می‌شوند، قابل شناسایی می‌باشند. تست آنتی بادی نیاز به ناشتایی برای آزمایش ندارد.

در حال حاضر در جهان تست آنتی بادی و PCR کرونا از مطمئن ترین روش‌هایی هستند که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و متخصصین برای تشخیص عفونت و ایمنی نسبت به کرونا می باشد.

اگر ساکن شهر تهران و یا حومه تهران هستید می‌توانید از خدمت تست کرونا در منزل تهران استفاده کنید. تفاوتی ندارد کجای تهران باشید (شمال، شرق، غرب، مرکز یا جنوب تهران) می‌توانید تنها با چند کلیک و در سریع‌ترین زمان ممکن درخواست تست کرونا در منزل خود را به صورت اینترنتی ثبت نمائید. کار با اینترنت برای شما سخت است؟ تماس بگیرید. پس از ثبت درخواست شما، نمونه گیر در سریع‌ترین زمان ممکن به محل شما مراجعه خواهد کرد.

نمونه گیرهای آزمایشگاه کیوان، آموزش دیده و در کار خود ماهر و با تجربه هستند. نگرانی شما بابت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط نمونه‌گیر اعزامی کاملا درست است؛ اما از رعایت تمامی پروتکل‌ها توسط متخصصین آزمایشگاه کیوان خیال شما را راحت می‌کنیم. استفاده از لباس مخصوص نمونه گیری، ماسک، شیلد و لوازم ضدعفونی کننده برای همکاران ما ضروری است. نمونه شما در باکس یخ نگهداری شده و پس از نمونه برداری در اولین فرصت به آزمایشگاه ارسال می‌شود. تمامی روند تست کرونا در منزل آزمایشگاه کیوان مورد تایید وزارت بهداشت و مراکز معتبر بهداشتی می‌باشد. جواب آزمایش شما در کمتر از 6 ساعت (در صورت عدم تکرار) به صورت الکترونیکی برای شما ارسال خواهد شد و در صورت درخواست ارسال جواب در منزل، نسخه کتبی جواب آزمایش و قبض پرداختی شما درب منزل ارسال خواهد شد. برای مشاهده مناطق تحت پوشش نمونه گیری آزمایشگاه کیوان کلیک کنید.

تست کرونا در منزل کرج

اگر ساکن محدوده استان البرز یا کرج هستید نیز می‌توانید از خدمات تست کرونا در منزل آزمایشگاه کیوان بهره‌مند شوید. کافیست از طریق همین صفحه یا تماس تلفنی با آزمایشگاه کیوان، ثبت درخواست تست کرونا در منزل کرج را انجام دهید. نمونه گیری شما اولین زمان ممکن انجام خواهد شد و جواب آزمایش در کمتر از 8 ساعت حاضر خواهد شد. با توجه به مسافت کرج تا تهران، نمونه شما در شرایط خاص و در باکس‌های مخصوصی به آزمایشگاه ارسال می‌شود.

تست کرونا جدید در منزل

آزمایش کرونا جدید در منزل، با شیوع امیکرون که سرایت پذیری بسیار بالاتری نسبت به سایر سویه‌های کرونا داشت، بیشتر درخواست می‌شد. امیکرون، یکی از سویه‌های ویروس کروناست که تاکنون جهش‌های فراوانی نیز داشته است. این سویه باعث وقوع پیک‌ها و موج‌های جدید کرونا در سراسر جهان بوده است و هنوز هم پابرجا و درحال جهش است. امیکرون زیرسویه‌هایی نیز داشته که شامل BA.1 . BA.2 . BA.4 . BA.5 , XE .BA.4.6 ، BW.1 و 2 ویروس جدید کرونا که در تابستان و پاییز 1402 باعث ایجاد موج جدیدی در کشور شده است می‌باشد. دغدغه بسیاری از مردم انجام تست کرونا در منزل با قابلیت تشخیص امیکرون است. کیت‌های استفاده شده در آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی کیوان وجود انواع گونه‌های کرونا از جمله امیکرون جدید را نیز تشخیص می‌دهند. جهت درخواست تست کرونا در منزل امیکرون می‌توانید در سایت آزمایشگاه کیوان و یا تماس تلفنی اقدام نمائید. ثبت درخواست

آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی کیوان همه روزه از ساعت 7 صبح الی 22:00 (روزهای تعطیل الی 20:30) آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی می‌باشد.

مراحل ثبت درخواست تا جوابدهی تست کرونا در منزل چگونه است؟

در این میان با اپیدمی بسیار سریع کرونا و همچنین حضور طولانی مدت آن و درخواست‌هایی مبنی بر جواب دهی سریع؛ بر آن شدیم تا مراحل ثبت نام را برای درخواست دهندگان آسان و کوتاه تر کنیم، بدین شکل که فرد بعد از انجام مراحل ثبت نام و تایید پرداخت، پیامکی جهت تخصیص نمونه گیر دریافت می کند. سپس قبل از زمانی که فرد مبتلا یا مشکوک به کرونا برای انجام تست مشخص کرده، نمونه گیر با ایشان  جهت هماهنگی برای تست کرونا در منزل PCR تماس میگیرد. پس از انجام تست در خانه یا محل مورد نظرشان و انتقال نمونه به آزمایشگاه و تحویل آن به بخش پذیرش، حال در این مرحله متخصصین با استفاده از بروزترین تکنولوژی‌ها و دستگاه‌های پیشرفته ،کلیه آزمایش‌های مرتبط با بیماری‌های ویروسی و میکروبی به صورت کمی و کیفی انجام می دهند. پس از این، جواب بیمار روی سایت قرار میگیرد. که این روند از زمان پذیرش تا جواب دهی (درصورت عدم تکرار) نهایتا 5 الی 8 ساعت زمان نیاز دارد.

تست کرونا در منزل
تست کرونا در منزل

جواب دهی فوری تست کرونا در منزل 5 ساعته ممکن است؟

آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی کیوان، به جهت رضایت هرچه بیشتر مردم عزیز ایران، جوابدهی تست PCR کرونا را به صورت دقیق و فوری فراهم کرده است. بدین منظور تمامی اطلاعات مورد نیاز شما در هنگام ثبت نام دریافت می‌شود و هنگام نمونه گیری فقط احراز هویت شما انجام خواهد شد. همچنین نمونه گیرها موظف هستند در زمان مقرر شده به محل شما مراجعه نمایند. الکترونیکی بودن تمامی روند ثبت نام و ثبت درخواست شما، به سرعت در پذیرش و شروع روند انجام آزمایش کمک می‌کند. پس در هنگام ثبت نام، اطلاعات خود را به صورت صحیح وارد نمائید. جواب تست PCR شما 5 تا 8 ساعت پس از انجام تست کرونا در منزل حاضر خواهد شد.

آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی کیوان همه روزه از ساعت 7 صبح الی 20:30 به جهت مراجعه حضوری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. به این منظور بیش از 100 نمونه گیر با تجربه داخل و خارج از آزمایشگاه مشغول به کار هستند.

چه زمانی نیاز به انجام تست کرونا در منزل هست؟

زمانیکه با فرد مبتلا در ارتباط بوده اید یا علائمی از جمله سردرد، سرفه، تنگی نفس، ضعف و بیحالی و بدن درد دارید، تست کرونا در منزل انجام دهید.

آیا میتوانم بدون حضور در ازمایشگاه، جواب آزمایشم را بگیرم؟

بله البته، با ورود به بخش جواب دهی انلاین ،کافیست شماره قبض و شماره تماس خود را وارد نمایید.

صبح تست کرونا دادم، برای عصر جوابم حاضر است؟

بله، از زمان پذیرش نمونه آزمایشتان، در صورت عدم تکرار ،جواب تست پی سی آر شما بعد از 5 الی 8 ساعت کاری آماده می‌شود.

تست کرونا در منزل چقدر خطا داره؟

همه تستهای آزمایشگاهی ممکن است با درصدی خطا همراه باشند که عوامل مختلفی از مهارت تکنسین آزمایشگاه، تا زمان و نحوه نمونه گیری و مواد به کار رفته در آزمایش و غیره روی بالا و پایین رفتن این خطا تاثیرگذار هستند. کیت های استفاده شده در آزمایشگاه کیوان از به روزترین تکنولوژی های دنیا بهره برده است. به این دلیل آزمایشات انجام شده بسیار دقیق و با درصد خطای کمی انجام خواهد شد.

هزینه تست کرونا در منزل چقدر است؟

در آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی کیوان هزینه تست PCR کرونا، 343/700 تومان + هزینه رفت و آمد نمونه گیری است. هزینه رفت و آمد بر حسب مسافت شما تا آزمایشگاه محاسبه می‌شود؛ داخل شهر تهران کمترین هزینه 38 هزار تومان و بیشترین هزینه 99 هزار تومان می‌باشد. حومه تهران هم تا 300 هزار تومان متغیر است.

راه های انتقال ویروس کرونا چگونه است؟

کرونا در قطرات تنفسی فرد آلوده موجود است و با عطسه، سرفه، صحبت و تنفس در هوا پخش خواهد شد و افراد دیگر را آلوده خواهد کرد. همچنین تماس نزدیک مانند دست دادن و روبوسی با فرد آلوده احتمال ابتلا به کرونا را افزایش خواهد داد. در صورتی که برخوردی که افرادی که ناقل ویروس یا مشکوک به آن هستند داشته‌اید و نگران سلامت خود هستید توصیه می‌کنیم تست کرونا در منزل انجام دهید.

فرد آلوده به کرونا تا چه زمانی ناقل بیماری است؟

در افراد مختلف زمان ناقل بودن سویه های جدید کرونا متفاوت است اما در اغلب موارد تا پنج روز فرد مبتلا ناقل تلقی می شود. اگرچه در برخی افراد تا چندین روز پس از آن نیز امکان انتقال وجود دارد. توصیه می شود فرد مبتلا حداقل دو هفته در تماس با سایرین بخصوص افراد با بیماری‌های زمینه‌ای جوانب احتیاط و اصول بهداشتی را رعایت کنند.