تست کرونا در منزل

دنبال چه خدمتی هستید؟

جوابدهی آنلاین

تست آنتی بادی خونAnti-Spike

تشخیص ایمنی پس از واکسیناسیون

جواب کمتر از ۲۴ ساعت

۱۰۵۰۰۰ تومان

ارسال جواب به درب منزل

تست کرونا RT-PCR برای پرواز

نمونه گیری درب منزل از حلق و بینی

جواب کمتر از ۶ ساعت

۳۴۳,۷۰۰ تومان

ارسال جواب به درب منزل

تست کرونا RT-PCR

نمونه گیری درب منزل از حلق و بینی

جواب کمتر از ۸ ساعت

۳۴۳,۷۰۰ تومان

ارسال جواب به درب منزل

آزمایش Influenza A, B, H1N1

جهت تشخیص آنفلونزای A B H1N1

جواب کمتر از ۲۴ ساعت

۸۰۰.۰۰۰ تومان

ارسال جواب به درب منزل

آزمایش تشخیص کرونا - آنفلوانزا

کیت تشخیص مولکولی همزمان Covid-19 – h1n1 – انفولانزانوع A – آنفولانزا نوع B

جواب کمتر از ۲۴ ساعت

۷۰۰.۰۰۰ تومان

ارسال جواب به درب منزل

نسخه خوانی

جهت انجام آزمایش های نسخه ی شما

در محل شما

به تشخیص پزشک

۱۵۰۰۰ تومان

چرا آزمایشگاه کیوان برای نمونه گیری در منزل؟

اگر می خواهید بدون دغدغه ی رفت و آمد و به دور از نگرانی بابت آلودگی احتمالی از بیماران دیگر در محیط آزمایشگاه، و در نهایت در کم خطر ترین شرایط ممکن جهت انجام تست اقدام نمائید. بهتر است تست کرونای خود را در منزل یا محل کارتان انجام دهید. تیم مجرب نمونه گیری آزمایشگاه کیوان با سابقه انجام تست کرونا در منزل از اولین روزهای شیوع بیماری کرونا در خدمت شما عزیزان میباشد.

آزمایشگاه کیوان از اسفند 1398 با اعلام شیوع کرونا در ایران ؛انجام تست کرونا در منزل یا محل مورد نظر را برای بیماران فراهم کرد. خدمات نمونه گیری ما در منزل با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی توسط نمونه گیرهای آموزش دیده و با تجربه آزمایشگاه کیوان انجام می شود. و اما نکته ی مهم؛ جواب تست pcr شما طی 6 الی 8 ساعت آماده می باشد.

با توجه به شرایط قرنطینه عمومی و نیاز جامعه به انجام آزمایش کرونا در منزل و محل کار،مدیریت آزمایشگاه خصوصی کیوان تصمیم گرفت تا خدمات نمونه گیری و انجام تست کرونا در منزل را با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی برای شهروندان از جمله غرب و شرق تهران فراهم کند. لذا نمونه گیرهای آموزش دیده و با تجربه ی خود را جهت انجام این کار فراخواند. بدین جهت مفتخریم که از روزهای ابتدایی کرونا با انجام تست معتبر در خانه و محل کار همراه شما عزیزان هستیم.

تست آنتی بادی (antibody): در این روش وجود دو آنتی بادی (IgM و IgG) در خون انسان بررسی می شود.

تست کرونا پی سی آر (PCR) که مواد ژنتیکی ویروس را بررسی می کند.

تست ترکیبی کرونا / آنفلونزا

ابتلای مجدد به کرونا

ثبت درخواست آنلاین آزمایشگاه و تست شبانه روزی

جواب فوری آزمایش کمتر از ۶ ساعت

کیفیت آزمایشگاه در حد تیم ملی

تست PCR کرونا

در روش تست PCR ماده ژنتیکی ویروس از نوع DNA مورد بررسی قرار می‌گیرد. اما برخی از ویروس ها مثل کرونا دارای ماده ژنتیکی از نوع RNA هستند که جهت تشخیص آن از روش RT-PCR استفاده می‌گردد. در این روش تشخیص، نمونه ای که از انتهای حلق و بینی شما گرفته می‌شود.

آزمایشگاه نمونه را تحت شرایط و پروسه‌های خاصی قرارداده و ماده ژنتیکی آن را استخراج می‌نماید. این ماده ژنتیکی وارد دستگاه شده و دستگاه واکنش های زنجیره واری را شروع می کند. هر بار که این واکنش رخ می‌دهد یک سیکل شمارش می‌شود. هر چقدر سریع‌تر ماده ژنتیکی به نقطه تشخیص دستگاه برسد مقدار ویروس در بدن بیشتر است.

اگر تست PCR کرونا مثبت شود، نشان می‌دهد که در حال حاضر ویروس کرونا در بدن شما وجود دارد. اگر تست PCR کرونا منفی شود نشان می‌دهد که در حال حاضر ویروس کرونا در بدن شما وجود ندارد یا مقدار آن بسیار کم است.

لذا زمان مناسب برای انجام این تست، یک هفته پس از بروز این علائم است و اگر در مراکز معتبر، نمونه گیری انجام نشود، کیت های تشخیصی با کیفیت کم، ممکن است پاسخ اشتباهی ایجاد کنند.

تست آنتی بادی کرونا

در تست آنتی بادی کرونا که به تست سرولوژی نیز معروف است، آنتی بادی‌های ضد کرونا در نمونه خون شما اندازه‌گیری می‌شوند. آنتی بادی‌ها پروتئین‌هایی هستند که پس از آلوده شدن به یک عامل بیماری‌زا یا بعد از دریافت واکسن، توسط سیستم ایمنی بدن ساخته می‌شوند. اینکه این محافظت تا چه مدت ادامه خواهد داشت، در هر بیماری و هر فرد متفاوت است. تست آنتی بادی کرونا عفونت قبلی و ایمنی نسبت به ویروس را نشان می‌دهد و از آن نمی‌توان برای تشخیص عفونت فعلی با ویروس کرونا استفاده کرد؛ زیرا ساخته شدن آنتی بادی در بدن ممکن است ۱ تا ۳ هفته طول بکشد.

آزمایش‌ های سرولوژی بر اساس روش الایزا انجام می‌شود به دنبال دو آنتی‌بادی IgM و IgG هستند. برای شناسایی این دو آنتی‌بادی نیاز به خون بیمار و جداسازی سرم می‌باشد. بدن هر شخصی هنگام مبارزه با عفونتی مانند کرونا آنتی بادی ها را تولید می کند. در صورتی که فرد به ویروس کرونا مبتلا شده باشد ولی بی‌علامت باشد، این آزمایش مشخص می کند فرد آلوده به ویروس شده است یا خیر. با استفاده از این تست افراد بدون علامت اما آلوده به ویروس کرونا که به عنوان ناقلین سالم در نظر گرفته می‌شوند، نیز قابل شناسایی می‌باشند. تست آنتی بادی نیاز به ناشتایی برای آزمایش ندارد.

در حال حاضر در جهان تست آنتی بادی و PCR کرونا از مطمئن ترین روشهایی هستند که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و متخصصین برای تشخیص عفونت و ایمنی نسبت به کرونا می باشد.

آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی کیوان همه روزه و به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی می باشد.

 

مراحل ثبت درخواست تا جوابدهی چگونه است؟

در این میان با اپیدمی بسیارسریع کرونا و همچنین حضور طولانی مدت آن و درخواست هایی مبنی بر جواب دهی سریع؛
بر آن شدیم تا مراحل ثبت نام را برای درخواست دهندگان آسان و کوتاه تر کنیم، بدین شکل که فرد بعد از انجام مراحل ثبت نام و تایید پرداخت ؛ پیامکی جهت تخصیص نمونه گیر دریافت می کند. سپس قبل از زمانی که فرد مبتلا یا مشکوک به کرونا برای انجام تست مشخص کرده؛ نمونه گیر با ایشان  جهت هماهنگی برای تست کرونا- PCR تماس میگیرد. پس از انجام تست در خانه یا محل مورد نظرشان و انتقال نمونه به آزمایشگاه ،و تحویل آن به بخش پذیرش، حال در این مرحله متخصصین با استفاده از به روزترین تکنولوژی ها و دستگاه های پیشرفته ،کلیه آزمایش های مرتبط با بیماری‌های ویروسی و میکروبی به صورت کمی و کیفی انجام می دهند. پس از این، جواب بیمار روی سایت قرار میگیرد. که این روند از زمان پذیرش تا جواب دهی (درصورت عدم تکرار) نهایتا 6 الی 8 ساعت زمان نیاز دارد.

جواب دهی فوری در 6 ساعت ممکن است؟

بله ، چون ثبت نام شما در سایت بسیار سریع انجام می شود. و نمونه گیر در زمان تعیین شده در محل مدنظرتان حضور دارد. باعث می شود در پذیرش سرعت بیشتری باشد، لذا جواب تست شما در صورت عدم تکرار ،در عرض 6 ساعت آماده می باشد. و البته لازم به ذکر است جواب آنتی بادی در کمتر از 24 ساعت حاضر است،بدین شکل که در هر ساعتی از روز نمونه ی شما گرفته شود، برای فردای آن روز ساعت 14 جوابتان آماده است.
و همچنین به جهت رضایت هرچه بیشتر مراجعه کنندگان، آزمایشگاه ویروس شناسی کیوان بصورت 24 ساعت (شبانه روزی) و در کلیه روزهای هفته حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمات در داخل آزمایشگاه و منزل می باشد.
به این منظور بیش از 100 نمونه گیر با تجربه داخل و خارج از آزمایشگاه مشغول به کار هستند.

پذیرش آنلاین آزمایش کرونا

جهت جلوگیری از ازدحام در محل آزمایشگاه شما می توانید با دریافت نوبت فقط در ساعت تعیین شده بدون معطلی وارد آزمایشگاه شوید. در این بخش نسخه های بیماران مورد بررسی قرار گرفته و پذیرش نسخه ها براساس تعرفه نظام پزشکی و برمبنای بیمه‌های مختلف و آزاد انجام می شود . همچنین نمونه گیری برای انجام انواع آزمایش های ویروسی توسط پرسنل مجرب و کارآزموده داخل آزمایشگاه صورت می‌گیرد.

چه زمانی نیاز به انجام تست کرونا هست؟

زمانیکه با فرد مبتلا در ارتباط بوده اید یا علائمی از جمله سردرد،سرفه،نفس تنگی،بیحالی و بدن درد دارید. همچنین میتوانید سری به بخش تست انلاین کرونا ازمایشگاه کیوان بزنید.

آیا میتوانم بدون حضور در ازمایشگاه ،جواب آزمایشم را بگیرم؟

بله البته، با ورود به بخش جواب دهی انلاین ،کافیست شماره قبض و رمز خود را وارد نمایید.

صبح تست کرونا دادم ،برای عصر جوابم حاضر است؟

بله ،از زمان پذیرش نمونه ازمایشتان،در صورت عدم تکرار ،جواب تست pcr 6 الی 8 ساعته آماده میشود.

تست کرونا چقدر خطا داره؟

همه تستهای آزمایشگاهی ممکنه با درصدی خطا همراه باشند که عوامل مختلفی از مهارت تکنسین آزمایشگاه،تا زمان و نحوه نمونه گیری و مواد به کار رفته در آزمایش و غیره روی بالا و پایین رفتن این خطا تاثیرگذار هستند. کیت های استفاده شده در آزمایشگاه کیوان از به روزترین تکنولوژی های دنیا بهره برده است. به این دلیل آزمایشات انجام شده بسیار دقیق و با درصد خطای کمی انجام خواهد شد.