ویروس آنفولانزای بی (InfluenzaVirus B)

آنفلوانزا یک بیماری شایع ویروسی دستگاه تنفسی است که منجربه بروز بیماری خفیف تا شدید میگردد که گاهی اوقات نیز میتواند باعث مرگ بیماران گردد. آزمایش انفلوانزا جهت تشخیص حضور ویروس در نمونه های گرفته شده ازترشحات دستگاه تنفسی گرفته شده است، میباشد. .

آنفلوانزا بیماری فصلی است  معمولا از اواخر پاییز تا اوایل بهار مشاهده میگردد. طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) آنفلوانزا در هر فصل میلیون ها آمریکایی را آلوده میکند. علائم عفونت آنفلوانزا شامل تب، سردرد، لرز، درد عضلانی، آبریزش بینی، خستگی، گرفتگی بینی، سرفه و گلو درد میباشد که بیشتر شبیه به علائم سرماخوردگی معمولی میباشد. ویروس آنفلوانزای تیپ B شبیه به تیپ A میباشد. آنفلوانزای تیپ B نیز بسیار مسری است و در برخی از مورادی که شدید است میتواند بر روی سلامتی میزبان تاثیر گذار باشد. با این حال، تیپ B تنها میتواند از انسان به انسان انتقال یابد برعکس ویروس آنفلوانزای تیپ A که از پرندگان و برخی از پستانداران دیگر مثل خوک نیز میتواند به انسان انتقال یابد. آنفلوانزای تیپ B میتواند شیوع فصلی داشته باشد و همچنین در طول سال نیز میتواند انتقال یابد.

علائم آنفلوانزای تیپ B

تشخیص زود هنگام عفونت آنفلوانزا میتواند مانع از افزایش ویروس و کمک به پیدا کردن بهترین دوره درمان گردد. علائم رایج آنفلوانزای تیپ B عبارتنداز:

تب، لرز، گلو درد، سرفه، آبریزش بینی، عطسه، خستگی، درد عضلانی و بدن

علائم تنفسی مانند سرماخوردگی معمولی میباشد که شامل: سرفه، گلو درد، آبریزش بینی و احتقاق میباشد. با این حال، علائم تنفسی آنفلوانزا ممکن است شدیدتر باشد.

انجام آزمایش ویروس آنفولانزای بی از روش IgG توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

برآورد هزینه :
000,000 ریال

انجام آزمایش ویروس آنفولانزای بی از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا