هرپس ویروس 2 - عامل تبخال تناسلی ((Herpes virus 2(HSV-2)

هرپس یک عفونت ویروسی متداولی است که عامل آن ویروس هرپس سیمپلکس میباشد. این ویروس دارای 2 تیپ اصلی میباشد که شامل هرپس ویروس تیپ 1 (HSV-1)  و هرپس ویروس تیپ 2 (HSV-2) میباشد. آزمایش ویروس هرپس سیمپلکس تستی است که حضور ویروس در نمونه های گرفته شده از تب خال، زخم را تعیین میکند یا برای تشخیص آنتی بادی های تولید شده علیه ویروس در خون به منظور تشخیص عفونت فعلی یا قدیمی مورد استفاده قرار میگیرد.

ویروس هرپس میتواند از فردی به فرد دیگر از طریق تماس پوستی در حالی که پوست زخمی شده و باز است و گاهی اوقات حتی زمانی که زخم قابل مشاهده نیست نیز انتقال می­یابد.

هرپس ویروس تیپ 2 معمولا از طریق جنسی انتقال می­یابد ولی هرپس ویروس تیپ 1 نیز میتواند در طول رابط سکس دهانی انتقال یابد و همچنین این ویروس در ناحیه تناسلی نیز شناسایی شده است. طبق آمار مننتشر شده توسط انجمن بهداشت جنسی آمریکا، حدود 50 درصد بالغین در ایالات متحده آلوده به هرپس ویروس تیپ 1 و حدود 17 درصد آلوده به هرپس ویروس تیپ 2 میباشند. از آنجایی که علائم میتواند خفیف باشد ممکن است 90 درصد از افرادی که آلوده به هرپس ویروس تیپ 2 میباشند از عفونت خود آگاه نباشند.

افرادی که دارای سیستم ایمنی سرکوب شده هستند مثل افراد مبتلا به HIV/AIDS و کسانی که پیوند عضو داشته اند، ممکن است شیوع بیشتری از هرپس سیمپلکس را تجربه نمایند.

طریق جمع آوری نمونه:

یک متخصص مراقبت های بهداشتی سواب یا اسکارپینگ از ناحیه ای که دچار تبخال شده یا زخم نواحی تناسلی تهیه میکند.

در موراد مشکوک بهمننژیت یا  انسفالیت ناشی از هرپس مایع مغزی نخاعی از ستون فقرات جمع آوری میگردد.

برای بررسی آنتی بادی تولید شده علیه ویروس نمونه خون از بازوی بیمار تهیه میگردد و مورد بررسی قرار میگیرد.

انجام آزمایش هرپس ویروس 2 - عامل تبخال تناسلی از روش IgG توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

برآورد هزینه :
000,000 ریال

انجام آزمایش هرپس ویروس 2 - عامل تبخال تناسلی از روش IgM توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

برآورد هزینه :
000,000 ریال

انجام آزمایش هرپس ویروس 2 - عامل تبخال تناسلی از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا