هرپس ویروس 1 - عامل تبخال لب و دهان ((Herpes virus1 (HSV-1)

هرپس یک عفونت ویروسی متداولی است که عامل آن ویروس هرپس سیمپلکس میباشد. این ویروس دارای 2 تیپ اصلی میباشد که شامل هرپس ویروس تیپ 1 (HSV-1)  و هرپس ویروس تیپ 2 (HSV-2) میباشد. آزمایش ویروس هرپس سیمپلکس تستی است که حضور ویروس در نمونه های گرفته شده از تب خال، زخم را تعیین میکند یا برای تشخیص آنتی بادی های تولید شده علیه ویروس در خون به منظور تشخیص عفونت فعلی یا قدیمی مورد استفاده قرار میگیرد.

ویروس هرپس میتواند از فردی به فرد دیگر از طریق تماس پوستی در حالی که پوست زخمی شده و باز است و گاهی اوقات حتی زمانی که زخم قابل مشاهده نیست نیز انتقال می­یابد.

افرادی که دارای سیستم ایمنی سرکوب شده هستند مثل افراد مبتلا به HIV/AIDS و کسانی که پیوند عضو داشته اند، ممکن است شیوع بیشتری از هرپس سیمپلکس را تجربه نمایند.

در موراد نادر ویروس میتواند باعث تبخال نوزادی (تبخال نئوناتال) در هنگام عبور از کانال زایمان، گردد. علائم این نوع تبخال در طول ماه اول زندگی ظاهر میگردد و اگر درمان نگردد میتواند باعث آسیب دراز مدت در سلامت کودکتان گردد.

ویروس هرپس سیمپلکس میتواند به مز منتقل گردد و باعث ایجاد انسفالیت شود. این بیمای میتواند مرگبار باشد یا مشکلات شدیدد عصبی در بیماران ایجاد نماید.

انجام آزمایش هرپس ویروس 1 - عامل تبخال لب و دهان از روش IgG توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

برآورد هزینه :
000,000 ریال

انجام آزمایش هرپس ویروس 1 - عامل تبخال لب و دهان از روش IgM توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

برآورد هزینه :
000,000 ریال

انجام آزمایش هرپس ویروس 1 - عامل تبخال لب و دهان از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا