روش های بزرگ کردن آلت تناسلی چیست؟ بزرگ کردن طول و قطر آلت‌

648 648,946
زمان مطالعه این مطلب: 9 دقیقه
خلاصه این مقاله را اینجا بشنوید.

آیا می‌توان آلت تناسلی را بزرگ کرد؟ روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی چگونه است؟ راهکارهای بزرگ کردن آلت تناسلی در منزل چیست؟ معمولاً برای اکثر مردان سوال است که آیا اندازه آلت تناسلی یا قدرت نعوظ آنها کافی است یا خیر. شماهم از کوچکی آلت تناسلی خود رنج می‌برید؟ همراه ما باشید تا در این مقاله از مجله سلامت کیوان به سوالات شما در خصوص آلت تناسلی کوچک و روش‌های بزرگ کردن آن پاسخ دهیم.

اندازه طبیعی آلت تناسلی چقدر است؟

آیا آلت تناسلی من کوچک است؟ آیا آلت تناسلی کوتاهی دارم؟ شاید به دلیل تماشای فیلم‌های مستهجن (پورنوگرافی) این تاثیر روی ذهن افراد ایجاد شود که آلت کوچکی دارند یا شریک جنسی توقع آلت تناسلی بزرگ از مرد داشته باشد؛ اما در مورد مردان، انتظارات غیرواقعی در مورد اندازه آلت تناسلی و جنسیت خود به طور کلی یک مشکل رو به افزایش است. در واقع، اندازه متوسط آلت تناسلی برای برآوردن نیازهای اکثر شرکا برای انجام رابطه جنسی کافی است. یک مطالعه نشان داده‌است، درحالی که 85 درصد از زنان اعلام رضایت از اندازه آلت تناسلی همسر خود کرده‌اند، تنها 55 درصد از مردان از اندازه آلت خود راضی بودند.

تلاش برای رسیدن به میانگین ماهیچه‌ای مانند اندازه آلت تناسلی می‌تواند دشوار باشد، اما محققان میانگین طول آلت تناسلی را 5.57 اینچ (14.15 سانتی متر) و متوسط دور آن را 4.81 اینچ (12.23 سانتی متر) قرار داده‌اند. علی‌رغم اینکه اکثر مردان آلت تناسلی معقول و بین پنج تا هفت اینچ دارند، بازهم تعداد زیادی از مردان دچار استرس و اضطراب آلت تناسلی کوچک و اختلالات بدشکلی آلت تناسلی می‌شوند. در حقیقت، آلت تناسلی تنها زمانی به عنوان “کوچک” طبقه‌بندی می‌شود که اندازه آن سه اینچ (حدود 7 سانت) یا کمتر باشد که به عنوان میکروپنیس یا آلت تناسلی کوچک شناخته شده و تخمین زده شده که تنها 0.6٪ از مردان در جهان به آن مبتلا هستند.

روش اندازه گیری آلت تناسلی مردان

به دو طریق می‌توان طول آلت تناسلی را اندازه گیری کرد؛ در روش اول آلت تناسلی در حالت شل کشیده می‌شود و از قسمت پایه تا نوک کلاهک آلت محاسبه می‌شود. در روش دوم آلت تناسلی در حالت نعوظ و موازی با زمین قرار گرفته و از انتها تا نوک آلت را اندازه گیری می‌کنید. دو نکته در انجام اینکار قابل توجه است، نکته اول اینکه اندازه گیری از قسمت بالا و روی آلت تناسلی صورت می‌گیرد نه از قسمت پایین که به کیسه بیضه ختم می‌شود. نکته دوم این است که در حین اندازه گیری، چربی‌های اضافه پایه آلت باید مقداری فشرده شوند تا روی محاسبه تاثیرگذار نباشند. برای اندازه گیری قطر آلت نیز، قطر پایه آلت یا کلاهک آلت اندازه گیری می‌شود.

چگونه آلت تناسلی خود را بزرگ کنیم؟

خطرات جدی در ارتباط با روش‌ها و تکنیک‌های بزرگ کردن کردن آلت تناسلی وجود دارد و بیشتر این رویکردها در بهترین حالت راه حل‌های موقتی هستند. با این حال، این لیستی از گزینه‌های ممکن جهت تلاش برای افزایش اندازه آلت تناسلی شما است. تعداد کمی از آنها مورد تایید پزشکی هستند و متخصصان پزشکی اکثر این رویکردها را نمی‌پذیرند. روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی به دو حالت جراحی و غیر جراحی امکان‌پذیر است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.(1)

صبر کنید!! قبل از اینکه ادامه مقاله را بخوانید، فرم زیر را به صورت رایگان پر کنید تا از خدمت مشاوره با متخصصان مجله سلامت کیوان درخصوص مشکل خود بهره‌مند شوید. کافی است اطلاعات و مشکل خود مانند کوچکی آلت، اختلال نعوظ، زودانزالی را در فرم نوشته و منتظر تماس باشید. همین حالا اقدام کنید و سپس ادامه مطلب را بخوانید.

  روش‌های غیر جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی

  از جمله روش‌های افزایش سایز آلت تناسلی که در این مقاله آن را توضیح می‌دهیم:

  • جلکینگ (jelqing)
  • داروی‌های افزایش سایز آلت
  • تغیر در سبک زندگی
  • استفاده از پمپ خلاء
  • استفاده از دستگاه های کششی
  • انواع جراحی‌ها

  ماساژ بافت‌های مختلف که در طول آلت تناسلی وجود دارند با کمک دست، می‌تواند با ایجاد ریز پارگی در بافت پوست آلت، منجر به کشیدگی شود و به بزرگ کردن آلت کمک کند. به گفته محققان، این‌کار الت تناسلی را بلندتر نشان می‌دهد.

  تکنیک جلکینگ

  تکنیک جلکینگ (jelqing) یکی از روش‌های محبوب برای افزایش سایز آلت تناسلی شناخته می‌شود که تمرین کششی است و در آن از حرکات دست استفاده می‌کنند تا خون را از پایه آلت تناسلی به سمت بالا و به سمت سر آلت فشار دهد.

  فرآیند جلکینگ چیزی شبیه به این است:

  • با استفاده از انگشت شست و اشاره خود یک شکل O درست کنید.
  • “O” را در پایه آلت تناسلی خود قرار دهید، جایی که آلت به کشاله ران شما می رسد.
  • انگشت و شست خود را به سمت سر آلت تناسلی خود تا نوک آن حرکت دهید. هنگام انجام این کار باید فشار را احساس کنید، اما نه درد. مطمئن شوید که مچ شما خیلی سفت نباشد.
  • این روند را روزانه به مدت 10 تا 20 دقیقه تکرار کنید.
  روش های بزرگ کردن آلت تناسلی
  روش های بزرگ کردن آلت تناسلی

  تحقیقات در مورد اثربخشی جلکینگ محدود است. علاوه بر این، ممکن است منجر به تشکیل بافت اسکار و همچنین درد و تغییر شکل آلت شود. پارگی‌های عصبی می‌تواند منجر به بی‌حس شدن آلت تناسلی شود و کشش بیش از حد شریان‌ها و سیاهرگ‌ها می‌تواند منجر به اختلال نعوظ دائمی و یا بیماری پیرونی یا کجی آلت تناسلی شوند.

  دارو برای بزرگ کردن آلت تناسلی

  استفاده از برخی داروهای جنسی (با مشورت پزشک) مانند ویاگرا یا سیالیس می‌توانند به ایجاد نعوظ قوی و محکم تا زمانی که دارو در جریان‌خون شما هستند، کمک کنند. این داروها با افزایش جریان خون در آلت تناسلی باعث افزایش اندازه محفظه‌هایی که حاوی خون هستند می‌شود و به شما کمک می‌کنند تا نعوظی قوی‌تر و طولانی‌تر از شرایط عادی داشته باشید. همچنین مصرف برخی از این داروها باعث بزرگتر شدن اندازه آلت تناسلی می‌شوند.

  کم کردن وزن برای بزرگ کردن آلت تناسلی

  اگر اضافه وزن دارید یا چاق هستید ممکن است، آلت تناسلی شما کوچک‌تر از آنچه که هست به نظر برسد. این بیماری به قدری شایع است که حتی نام پزشکی هم دارد، به آن سندرم آلت تناسلی دفن شده نیز گفته می‌شود. سندرم آلت تناسلی دفن شده معمولا در افراد چاق به وجود می‌آید، زیرا در زیر شکم فرد حجم زیادی از چربی وجود دارد و پس از مدتی باعث آویزان شدن و حجیم شدن شکم می‌شود. این چربی ها باعث می‌شوند آلت تناسلی دفن یا پنهان شود. کم کردن وزن همراه با ورزش بدنی بیشتر و در نتیجه کاهش چربی‌های اضافی شکم، می‌تواند علاوه بر نشان دادن اندازه واقعی آلت، به وضعیت جسمانی، قدرت و استقامت شما در طول رابطه جنسی نیز بهبود بخشد.

  استفاده ژل موضعی برای بزرگ کردن آلت تناسلی

  یکی از روش‌های بزرگ کردن آلت، استفاده از ژل موضعی است. برای این‌که ژل مورد نظر بتواند بیشترین تاثیر را بر روی آلت تناسلی فرد بگذارد، باید دقیقا طبق دستورالعمل مصرف شود. با این‌حال بیشتر ژل‌های موضعی تاثیر چندانی در بزرگ کردن الت تناسلی ندارند. علاوه بر این ممکن است عوارضی را نیز به همراه خود داشته باشند.

  پمپ خلاء برای بزرگ کردن آلت تناسلی

  یکی از روش‌های محبوب برای درمان اختلال نعوظ، استفاده از پمپ‌های خلا هستند. این پمپ‌ها می‌توانند به بزرگتر کردن الت تناسلی برای مدت کوتاهی کمک کنند. البته استفاده بیش از حد از آنها ممکن است موجب آسیب رساندن به بافت‌های الاستیک آلت تناسلی شده و منجر به نعوظ نرم‌تر شود.

  در یک مطالعه، بهترین نتایج برای بزرگ شدن آلت تناسلی زمانی بوده است که مردان سه بار در هفته به مدت تقریبا ۲۰ دقیقه در هر جلسه از پمپ خلا استفاده می‌کردند. پس از یک دوره شش ماهه، ۱۰ درصد از شرکت کنندگان افزایش ۰.۳ سانتی متری طول آلت را تجربه کردند. شاید تعجب‌آور نباشد که میزان رضایت آنها، تنها ۳۰ درصد بوده است.

  فرآیند استفاده از پمپ خلا به صورت زیر است:

  • آلت تناسلی خود را داخل سیلندر خالی قرار دهید و دور آن را با استفاده از درپوش مخصوص پمپ مهر و موم کنید.
  • از پمپ باطری‌دار یا دستی برای ایجاد آب‌بندی، خلاء و حذف هوا از داخل پمپ استفاده کنید.
  • پس از چند دقیقه تکرار، شما باید به نتیجه دل خواه خود رسیده باشید.

  با ادامه حفظ وکیوم مهر و موم، خون بیشتری به آلت تناسلی شما وارد می‌شود. تئوری این است که این خون اضافی باعث افزایش طول آلت تناسلی می‌شود. هرچند باید برای استفاده طولانی مدت، بسیار مراقب باشید. گیر افتادن بیش از حد خون در آلت تناسلی به مدت طولانی می‌تواند به پایانه‌های عصبی و گردش خون آلت شما آسیب برساند. در زیر می‌توانید یک نمونه از دستگاه پمپ خلاء را مشاهده نمائید.

  بیشتر بخوانید:

  دستگاه های کششی برای بزرگ کردن آلت تناسلی

  این تکنیک متکی بر استفاده از یک دستگاه برانکارد، توسعه دهنده یا دستگاه کشش پنیل است. با استفاده از این ابزارها، آلت تناسلی دچار کشش ملایمی خواهد شد. در طول این فرایند، آلت کمی بیش از حد معمول کشیده شده و کش می‌آید برخی مطالعات نشان داده‌اند که بستن آلت تناسلی به این وسیله و پوشیدن آن به مدت چند ساعت در روز در طول چند ماه ممکن است بتواند طول آلت تناسلی شما را افزایش دهد. تصویر این وسیله را در زیر مشاهده می‌کنید.

  دستگاه بزرگ کردن آلت تناسلی
  دستگاه بزرگ کردن آلت تناسلی

  یک مطالعه نشان می‌دهد پس از چهار ماه، شرکت کنندگان با استفاده از دستگاه‌های کششی طول آلت تناسلی خود را بین 1.8 تا 3.1 سانتی متر افزایش دادند. البته برخی مطالعات دیگر نشان دادند که این‌کار منجر به افزایش طول آلت تناسلی برای شرکت کنندگان نشده است.

  روش صحیح استفاده از این وسایل به شرح زیر است:

  • لوله را در اطراف ساقه آلت تناسلی ببندید.
  • آلت تناسلی را در انتهای دستگاه قرار دهید.
  • سر آلت تناسلی را در بریدگی های طرف مقابل دستگاه محکم کنید.
  • انتهای لوله سیلیکونی را بگیرید، به آرامی آلت تناسلی را بیرون بکشید تا کشیده شود. اگر احساس درد کردید فرایند را متوقف کنید.

  روش‌های جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی

  یکی دیگر از روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی انجام عمل‌های جراحی می‌باشد. هرچند به هیچ عنوان نباید این جراحی‌ها را به عنوان یک عمل زیبایی انجام داد، زیرا می‌توانند موجب وارد شدن آسیب‌های جدی به آلت تناسلی شده و آن را از فرم طبیعی خود خارج‌ کنند. همچنین در برخی موارد عمل‌های جراحی ممکن است موجب عقیم شدن فرد شود.

  جراحی ضخیم و بزرگ کردن آلت تناسلی

  در این روش پزشک مقداری از چربی بیمار را از بخش گوشتی بدن او گرفته و آن را به آلت تناسلی بیمار تزریق می‌کند. در برخی موارد چربی تزریق شده به سادگی به بدن بازگردانده می‌شود و اثرات آن خنثی می‌شود. برای برخی دیگر، این عمل می‌تواند منجر به انحنای آلت تناسلی شود یا آن را در هنگام نعوظ نامتقارن کند. گزینه‌های دیگر برای این نوع جراحی شامل استفاده از ماده‌ای به نام آلودرم است. آلودرم یک بافت استریل شده است که از اجساد برداشت می‌شود. آلودرم بیشتر برای درمان سوختگی و جراحی‌های ترمیمی استفاده می‌شود.

  جراحی بلند و بزرگ کردن آلت تناسلی

  یکی از محبوب‌ترین گزینه های جراحی برای افزایش طول آلت، قطع رباط سوسپانسیون است. این بافت پیوندی، آلت را به استخوان پوزه متصل می‌کند و پس از بریده شدن، پوست از شکم به شفت آلت منتقل می‌شود. با انجام این جراحی، بیشتر آلت تناسلی در نعوظ آویزان می‌شود. در حالی که ممکن است به نظر برسد که آلت تناسلی به اندازه نیم اینچ بزرگتر است، در واقع طول کلی آن را تغییر نمی‌کند.

  با قطع این رباط، آلت تناسلی در هنگام نعوظ ناپایدارتر می‌شود. سایر عوارض می‌تواند شامل عفونت، زخم، و از دست دادن عملکرد یا احساس در آلت تناسلی باشد.

  مشاوره و تست HPV
  مشاوره و تست HPV

  تزریقات برای بزرگ کردن الت تناسلی

  مشابه ژل‌های آرایشی که معمولاً به لب‌ها، ابروها، چین و چروک‌ها، گونه‌ها و چانه تزریق می‌شوند، برخی از پزشکان ممکن است این فیلرها را به آلت تناسلی به منظور افزایش قطر آلت تزریق کنند. به طور معمول این فیلرها حدود شش ماه یا بیشتر در بدن باقی می‌مانند و هیچ مطالعاتی وجود ندارد که نشان‌دهد تزریق فیلر برای آلت تناسلی دائمی باشد. تعداد زیادی ماهیچه صاف و فضاهای خالی در آلت تناسلی وجود دارد. اگر تزریق به طور کامل انجام نشود، می‌تواند منجر به ایجاد یک اثر برآمدگی بر روی آلت تناسلی شود.

  ایمپلنت ها برای بزرگ کردن آلت تناسلی

  قرار دادن ایمپلنت در زیر پوست آلت تناسلی معمولاً برای درمان اختلال نعوظ و کجی یا خمیدگی آلت تناسلی استفاده می‌شود، اما سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) استفاده از ایمپلنت‌ها را به عنوان یک تقویت کننده برای آلت تناسلی در سال 2004 تأیید کرد. مطالعه در مورد اثربخشی این روش، نتایج جالبی دارد. مردانی که تحت این جراحی قرار گرفتند، افزایش 56 درصدی قطر آلت را تجربه کردند و پس از دو سال، 81 درصد از آنها سطح رضایت «بالا» یا «بسیار بالا» را گزارش کردند.

  به گزارش یورونیوز، یک متخصص اورولوژیست ایرانی-آمریکایی می‌خواهد عمل بزرگ کردن آلت تناسلی با ایمپلنت را به پدیده‌ای رایج تبدیل کند. این روش که با نام بزرگ کردن آلت تناسلی با پنوما (Penuma) شناخته می‌شود، یک ایمپلنت سیلیکونی است که از طریق جراحی زیر پوست آلت تناسلی قرار گرفته و باعث افزایش سایز آلت تناسلی خواهد شد. کاشت پنوما به صورت سرپایی و حدودا 45 تا 60 دقیقه زمان بر خواهد بود. این روش در برخی افراد نیز رضایت بخش نبوده و برخی ادعای کوچک‌تر شدن و خمیدگی بیشتر آلت تناسلی پس از انجام این عمل را کرده‌اند.

  بیشتر بخوانید:

  برای بزرگ کردن آلت تناسلی چی بخوریم؟

  به طور کلی برخی مواد غذایی به داشتن آلت تناسلی بزرگ تر در آقایان کمک کننده است. این یک سوال مهم برای بسیاری از افراد است که چیکار کنم آلتم بلند بشه درمان خانگی:

  • مصرف مکمل روی
  • مصرف ماهی
  • مصرف پروتئین بالا
  • پرهیز از خوردن سویا
  • اجتناب از مصرف چربی، قند و آرد زیاد

  همچنین سایر روش‌هایی که می‌دانید و ذکر شد از جمله ورزش منظم، پرهیز از مواد مخدر و الکل و ترک سیگار به داشتن آلت تناسلی بزرگ مردان کمک می‌کنند.

  کلام آخر

  به طور کلی روش‌های افزایش سایز آلت تناسلی مختلف است، از برداشتن کشاله ران تا تزریق بافت چربی گوسفند یا تزریق فیلر و کاشت پروتز. هیچکدام از روش‌های گفته شده روشی قطعی داشتن آلت تناسلی بزرگ نمی‌باشد، این تکنیک‌های جراحی، قطعی نیستند و ممکن است ظاهر آلت را تغیر داده و یا بدفرم کنند. همچنین تاثیر روش‌های غیر جراحی اکثرا کوتاه مدت بوده و انجام آنها ممکن است موجب آسیب های جبران‌ناپذیزی به آلت تناسلی شما شود. قبل از انجام هرکدام از این روش‌ها خوب فکر کنید.

  خوشحال می‌‎شویم تجریبات و سوالات خود را در انتهای این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

  بزرگ کردن آلت تناسلی ممکن است؟

  روش های بسیاری برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد هرچند بسیاری از آنها از نظر پزشکی تایید نشده و ممکن است به آلت شما اسیب‌های جبران ناپذیری وارد کند.

  اندازی طبیعی آلت تناسلی چقدر است؟

  محققان میانگین طول آلت تناسلی مردان را 5.57 اینچ (14.15 سانتی متر) و متوسط دور آن را 4.81 اینچ (12.23 سانتی متر) قرار داده اند.

  روش های بزرگ کردن آلت تناسلی چگونه هستند؟

  به طور کلی روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی مردانه به دو حالت امکان‌پذیر است.
  روش‌های جراحی و غیر جراحی که در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده‌اند.

  آیا روغن خراطین برای بزرگ کردن آلت تناسلی موثر است؟

  به طور علمی، استفاده از روغن خراطین برای بزرگ کردن آلت تناسلی ثابت نشده است؛ اما برخی محققان ماساژ منظم و مداوم آلت تناسلی با روغن خراطین را در ایجاد افزایش جریان خون، در نتیجه نعوظ بیشتر و افزایش سایز آلت موثر دانسته‌اند.

  آیا داروهای افزایش سایز آلت تناسلی که تبلیغ می شود واقعی است؟

  بسیاری از داروها، قرص‌ها و دستگاه‌هایی که برای بزرگ کردن آلت تناسلی تبلیغ و معرفی می‌شوند به طور قطعی کاربردی نبوده و تاثیری در رسیدن به نتیجه دلخواه شما نخواهند داشت. همچنین استفاده از برخی موارد شیمیایی در این داروها ممکن است منجر به عوارض جبران ناپذیری مانند ناباروری و عدم نعوظ شود. توصیه می‌کنیم قبل از اقدام برای دریافت این محصولات خوب تحقیق کنید.

  چیکار کنم آلتم بلند بشه درمان خانگی؟

  به طور کلی برای بلند کردن یا بزرگ کردن آلت تناسلی، باید رژیم غذایی مناسب داشت. تاثیری قطعی نخواهد داشت اما بی تاثیر هم نیست. برای مثال درمان خانگی برای بلند کردن و بزرگ کردن الت تناسلی، مصرف مکمل روی، ماهی، پروتئین بالا و خودداری از مصرف سویا و چربی زیاد است.

  منبع mayoclinic
  648 نظر
  1. saberkhadem گفت

   سلام وقت بخیر بنده 28سالمه از خوزستان مزاحمتون میشم آلتم 27سانته را دائمی هست برا بزرگتر کردنش?

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    آلت تناسلی شما از مقدار نرمال جامعه بسیار بالاتر است و نیازی به انجام اقدامی برای بزرگتر کردن آن نیست.
    مدخل واژن بانوان نیز حدود 10 سانتی متر خواهد بود و بیش از این توان ورودی نخواهد داشت!

  2. Jdjxdjduf گفت

   سلام من ۱۲ سالم است و تیر میرم ۱۳ سالگی آلتم ۷ سانتی متر است وزنم ۳۶ کیلو است و رونام متوسط است باشگاه میرم ۲.۵ ساله نظر شما طبیعی است یا نه

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    طبیعی است، تا 21 سالگی نیز رشد خواهد کرد.

  3. Fdsd5 گفت

   سلام من ۱۲ سالم هست تیر میرم ۱۳ سالگی میگم آلت من ۶ سانتی متر است به نظر شما طبیعی است یا نه و در سن چند سالگی رشد میکند

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    نگران نباشید، تا حدود 21 سالگی امکن رشد آلت تناسلی وجود دارد.

  4. احمد برزگر گفت

   سلام من ۱۵ سالمه آلتم ۱۲ ۱۳ سانتیه قدم ۱۷۲ وزنم ۶۸ کیلو ولی رون هام بزرگه آیا وزن کم بکنم آلتم بزرگ میشه

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    اندازه آلت تناسلی شما طبیعی است و تا حدود 21 سالگی نیز احتمال رشد وجود دارد.
    کاهش وزن صرفا ممکن است به بزرگتر نشان دادن آلت تناسلی کمک کند و نه بزرگ کردن آن.

  5. امیر گفت

   سلام
   من ۱۸سال سن دارم و وزنم ۱۰۶کیلوگرم‌ه و آلت تناسلیم ۱۲سانتی‌متره و رون هامم بزرگه چیکار کنم سایز آلت بزرگ تر بشه

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    اندازه آلت تناسلی شما طبیعی است و احتمالا تا پایان 21 سالگی نیز رشد خواهید داشت. ضمنا کاهش وزن در بزرگ‌تر نشان دادن آلت تناسلی ممکن است موثر باشد.

  6. حمید گفت

   سلام دکتر میخواستم بدونم استفاده از اکستندر تاثیر داره
   سنم هم 17سال است

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    در برخی افراد ممکن است پاسخگو باشد.

  7. """ گفت

   سلام وقت بخیر
   انجام افزایش طول آلت باید درحالت کوچک باشد یا درحالت بزرگ ؟
   تشکر

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    معمولا در حالت نعوظ ورزش ها صورت میگیرد.

  8. حسین گفت

   سلام
   خسته نباشید.
   ببخشید بنده حدود ۱۸ سال و ۷ ماه سن دارم و آلت تناسلی من در حالت نعوظ دقیقا ۱۲ هست خواستم ببینم برای ازدواج کوتاه نیست در بعضی جاها دیدم نوشته مشکل ناباروری پیش میاد.
   ممنونم

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    خیر هیچ مشکلی ندارد و برای رابطه جنسی کافی است.
    آلت تناسلی کمتر از 7 سانتی متر کوتاه تلقی می‌شود.

  9. امیر گفت

   سلام من ۱۶ سالم هست اندازه آلتم ۱۲ سانت هست ایا تا ۲۳ سالگی چند سانتی رشد دارد

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    مشخص نخواهد بود. الان هم اندازه الت تناسلی شما طبیعی است.

    1. بتتتا گفت

     سر آلتم کوچکتر از بدنه هستش ۳۲ سالمه چطور میشه؟

  10. Zezak گفت

   سلام آقای دکتر خسته نباشید
   بنده ۱۸ سال سن دارم و طول آلت من در حالت عادی ۱۶ سانت هستش خودم حس میکنم کوچیک هستش نمیدونم یا سطح توقعم بالاعه که همچنین فکری دارم ولی بهتر به ۱۷ ۱۸ برسه دیگه راضیم به نظر شما تا چند سال دیگه آلت تناسلی یکی دو سانت بلند تر میشه؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    تا حدود 21 سالگی احتمال رشد وجود دارد. ضمنا آلت تناسلی شما طبیعی و از میانگین جامعه بالاتر است. نگران نباشید.

  11. صالح گفت

   سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه اندام تناسلی ام ۱۴ سانت است کوچیک هست یا بزرگ؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    طبیعی است.

  12. Mori گفت

   سلام ۱۵ سالمه و التم دوسال هست بزرگ نشده علت چیه ؟؟ ۱۱.۵ سانته از استخوان

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    نگران نباشید، اندازه آلت تناسلی شما طبیعی است و تا حدود 21 سالگی نیز احتمال رشد وجود دارد.

  13. احمد گفت

   سلام من 21 سالمه و 12 سانته ایا کافیه؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    بله کافی است.

  14. کشتی گفت

   من اخرای ۱۷ سالگیمه وزنم ۱۲۵ و اونقدر شکم ندارم ولی رونام بزرگه و التم سیخ شده ۱۴ میرسه میخواستم بدونم اگه رونامو کوچیک کنم تاثیر داره رو افزایش

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    کاهش وزن به افزایش سایز آلت کمک نخواهد کرد. ممکن است آلت تناسلی بزرگتر نمایش داده شود.

  15. حسینی گفت

   سلام من ۱۵ سالمه و طول آلتم حدود ۶ یا ۵ سانتی متر هست
   آیا مناسبه یا جای نگرانی نیست؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    تا حدود ۲۱ سالگی احتمال رشد وجود دارد. صبر کنید

   2. احمد گفت

    فعلا نگران نباش تا 20 سالگی صبر کن اگر به 10 سانت رسید که خوبه نرسید میری عمل میکنی

  16. Mahdi گفت

   سلام.ایا خود ارضایی باعث کوچک شدن الت میشود؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    خیر، هیچ اثبات علمی برای این مورد وجود ندارد.

   2. احمد گفت

    باعث کوچیک شدن نمیسه ولی شما به خودت رحم کن بجاش وقت بذار برو باشگاه

  17. منصور گفت

   فکر میکنم آلتم کوچک است خیلی نگرانم
   لطفا رهنمایی ام کنید لطفا
   مشکلات بیضه هم دارم که نمیتوانم در اینجا بگویم

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    درصورتی که بیش از 21 سال سن دارید و اندازه آلت تناسلی شما کوچکتر از 7 سانتی متر است به پزشک متخصص اورولوژیست مراجعه نمائید.

  18. یونس خانی گفت

   زود انزالی آلت تناسلی کچک

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بحیر
    توصیه می‌شود به پزشک متخصص اورولوژیست مراجعه نمائید.

  19. ...> گفت

   آقاِِی دکتر من 14 سالمه و طول 24 سانته یکم زیاد نیست؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    مشکلی نیست.

  20. Sami گفت

   سلام من 13 ساله و آلتم 12 سانته آیا آلتم کوچیکه

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    خیر طبیعی است و تا حدود 21 سالگی نیز امکان رشد وجود دارد.

  21. داود گفت

   من از پمپ خلا استفاده میکنم روزی یک ساعت چند سال هست که استفاده میکنم خداروشکر راضی ام با کسانی که رابطه داشتمم راضی بودن توصیه میکنم اگکنم اگه کسی توان و زمانشو داره ازش استفاده کنه

  22. امیر حسین گفت

   سلام
   من متولد ۸۸ هستم هنوز منی نیومده همکلاسی هام مسخرم میکنن ایا دچار بلوغ دیر رس شدم؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    خیر نگران نباشید. در هر فرد کامل شدن سن بلوغ متفاوت است و ممکن است دیرتر به این زمان برسید. درصورتی که تا پایان 16 سالگی علائم بلوغ را تجربه نکردید بهتر است با پزشک مشورت نمائید.

   2. مصطفی گفت

    سلام من ۱۳ سالمه اما التم ۶ تا ۷ شانت است و یک بیضه ام بزرگ تر از اون یکی است ایا طبیعی هست؟ یا نه

    1. علی شاملو (کارشناس) گفت

     سلام وقت بخیر
     بله طبیعی است و تا حدود 21 سالگی امکان رشد وجود دارد.
     بله تفاوت دراندازه بیضه ها نیز طبیعی است.

  23. امیرحسین گفت

   سلام من کیرم اصلا اصلا بلند نمی شود چیکار کنم بلند بشه الان مثلا برای ازداوج هم برای ازداوج هم بعد از بایدد بلند بشه الان چیکار کنم برای دختر ها و خانم ها بلند بشه و هم جلو ی روبرووی دخترا بلند بشه

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    برای مشکل عدم نعوظ باید به پزشک متخصص اورولوژیست مراجعه نمائید.

  24. Reza گفت

   سلام ببخشید آلت من فکر میکنم قطرش زیاد باشه چول دورش 19سانت وطولش 23هست آیا طبیعیه

  25. احمدرضا گفت

   سلام اقای دکتر ایا قرص وایمکس اصل تاثیر در افزایش طول و حجم دارد یا خیر

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    مصرف هیچگونه قرص و مکملی برای افزایش سایز آلت تناسلی توصیه نمی‌شود، چراکه اکثر این داروها منجر به عوارض جبران ناپذیری خواهند شد.

  26. سبحان عباسی گفت

   سلام خسته نباشید من 25سالمه میخواستم بدونم که چطوری باید آلت تناسلی خودمو بزرگ کنم

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    درصورتی که طول آلت تناسلی شما کمتر ۷ سانتی متر است، جهت اقدامات درمانی به پزشک متخصص اورولوژیست مراجعه نمائید.

  نظر بگذارید

  ایمیل شما منتشر نمی شود.