روتاویروس (Rotavirus )

روتاویروس یک ویروس مسری است که سبب گاستروانتریت (التهاب معده و روده) در کودکان زیر 5 سال می شود. علائم این بیماری در کودکان عبارتند از اسهال آبکی شدید، استفراغ، تب و درد شکمی. جدی ترین مشکل در این کودکان خشک شدن بدن در اثر اسهال و استفراغ است که می تواند منجر به بستری شدن آنها و در برخی موارد حتی سبب مرگ شان شود. ویروس از طریق آب و مواد غذایی آلوده به مدفوع یا دستانی که بهداشت آنها رعایت نشده و آلوده به مدفوع است و با دهان تماس پیدا کند، اننقال می یابد. بهترین راه پیشگیری استفاده از واکسن است و به زودی در برنامه واکسیناسیون کشور مان نیز قرار خواهد گرفت. البته اجتناب از خوردن مواد غذایی آلوده و رعایت بهداشت دستان نیز در پیشگیری موثر است. درمانی برای ویروس وجود ندارد و درمان ها حمایتی خواهند بود در راستای تامین آب و الکترولیت های از دست رفته.

انجام آزمایش روتاویروس از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا