حقایقی درباره انجام خودارضایی و پارگی پرده بکارت دختران!

593 257,577
زمان مطالعه این مطلب: 6 دقیقه

باکره در واقع به کسی اطلاق می‌شود که هرگز رابطه جنسی همراه با دخول نداشته است. با این حال، باکرگی مفهومی است که می‌تواند توسط افراد مختلف به طور متفاوتی تعریف شود. برای زنان، مفهوم باکرگی اغلب با داشتن یک غشای دست نخورده به نام پرده بکارت که دهانه واژن را می‌پوشاند، مرتبط است.

یکی از سوالاتی که خیلی زیاد پرسیده می‌شود این است که آیا خودارضایی باعث پارگی پرده بکارت می‌شود و آیا خود ارضایی دختران و پارگی پرده بکارت باهم مرتبط هستند؟ آیا انگشت کردن به پرده بکارت آسیب می‌زند؟ در این نوشته از مجله سلامت کیوان قصد داریم درباره این موضوع صحبت کرده و حقایق را برای شما روشن کنیم. حتما تا انتها با ما همراه باشید.

ارتباط خودارضایی و پارگی پرده بکارت

پرده بکارت یک بافت نازک کشسان است که دهانه واژن را می‌پوشاند. گاهی اوقات، افراد با بافت پرده بکارت بسیار کمی به دنیا می‌آیند و در برخی افراد دیگر این پرده می‌تواند کل دهانه را بپوشاند. معمولاً پرده بکارت در زنان دارای سوراخ کافی برای تخلیه خون پریود است.

بسیاری از زنان در اولین باری که رابطه جنسی واژینال دارند، پاره شدن پرده بکارت را تجربه می‌کنند. حتما بارها شنیده‌اید که پرده بکارت ممکن است در طول فعالیت‌های شدید روزانه مانند دوچرخه سواری، ورزش سنگین، اسب سواری یا ضربه به واژن پاره شود، اما باید بگوییم این اتفاق بسیار نادر است.

آیا خود ارضایی باعث پارگی پرده بکارت می شود؟

خودارضایی دختران بر باکرگی آنها تأثیری ندارد؛ اما یک نکته دارد، اگر خودارضایی دختر با مالش واژن باشد، پارگی پرده بکارت اتفاق نخواهد افتاد، اما قرار دادن اسباب بازی‌های جنسی یا انگشتان در واژن هنگام خود ارضایی معمولاً به پرده بکارت آسیب می‌زند. دخول شیء خارجی در برخی موارد می‌تواند باعث کشیده شدن پرده بکارت میشه. با این حال، زنان می‌توانند به مرور زمان به دلیل تغییرات هورمونی، بلوغ یا فعالیت‌های روزانه، کاهش تدریجی پرده بکارت را تجربه کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که وجود یا عدم وجود پرده بکارت نمی‌تواند باکرگی یک زن را تعیین کند. باید توجه داشت که مفهوم باکرگی یک باور اجتماعی یا فرهنگی است و مبنای علمی ندارد. برخی زنان با تمایل خود نسبت به انجام خودارضایی با تحریک قسمت خارجی یا وارد کردن اشیاء خارجی به داخل واژن اقدام می‌کنند. اما باید بدانید که خود ارضایی عوارض جبران ناپذیری اعم از عدم رسیدن به ارگاسم در رابطه جنسی، اعتیاد به خودارضایی و عدم تمایل به داشتن رابطه جنسی در آینده خواهد داشت.

آیا خودارضایی باعث پارگی پرده بکارت می شود؟
آیا خودارضایی باعث پارگی پرده بکارت می شود؟

آیا انگشت کردن باعث پارگی پرده بکارت می‌شود؟

پرده بکارت را می‌توان به روش‌های مختلفی پاره کرد یا کشید. کشش پرده بکارت با انگشت کردن، رابطه دهانی یا خودارضایی امکان پذیر است اما همیشه هم به این صورت نیست. همچنین ممکن است پرده بکارت زن از طریق انگشت کردن پاره نشود و فقط مقداری آسیب ببیند.

بیشتر بخوانید:

از کجا بفهمیم پرده پاره شده یا نه؟

پرده بکارت یک یا دو سانتی متر در داخل دهانه واژن قرار دارد. این پرده یک بافت نازک و هلالی شکل به رنگ گوشت شما است. تعیین دقیق و مشاهده پرده بکارت توسط خودتان اغلب دشوار است. پرده بکارت بین چین‌های بافت، لابیا و مو قرار دارد و همین مسئله پیدا کردن آن را دشوار می‌کند.

پرده بکارت از نظر ظاهری در زنان مختلف بسیار متفاوت است. برخی از زنان ممکن است بافت حداقلی از پرده بکارت داشته باشند. همچنین ممکن است زنان بدون اینکه بفهمند پرده بکارت خود را پاره کنند. می‌توانید به دنبال پرده بکارت خود بگردید، اما اگر نتوانستید محل چین خوردگی کوچک پوست را پیدا کنید، تعجب نکنید.

برای علائم نداشتن بکارت گاهی اوقات زنان ممکن است درد خفیف و خونریزی خفیف را به عنوان نشانه پارگی پرده بکارت در نظر بگیرند. با این حال، میزان کشش پرده بکارت در همه زنان یکسان نیست. همانطور که گفته شد، انواع مختلفی از پرده بکارت زنان وجود دارد که در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

اگر قبل از 22 سالگی باکرگی را از دست بدهید چه می‌شود؟

گفته شد که مفهوم باکرگی برای زنان متفاوت است. برخی ممکن است بر این باور باشند که باکره بودن به معنای عدم داشتن دخول در رابطه جنسی است. برای دیگران، باکره بودن ممکن است شامل عدم داشتن رابطه جنسی دهانی نیز باشد. می‌خواهید بدانید که اگر قبل از 22 سالگی باکرگی خود را از دست بدهید چه اتفاقی می‌افتد؟ خب، پاسخ این است که هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

این یک تجربه منحصر به فرد برای زنان بالغ است که باکرگی خود را از طریق فعالیت جنسی توافقی از دست می‌دهند. اگر این تجربه در چارچوب درست، به طور ایمن با استفاده از کاندوم یا سایر اشکال محافظتی انجام شود، بر سلامت زن تأثیر نمی‌گذارد.

آیا خودارضایی روی پریود تاثیر می‌گذارد؟

خیر، خودارضایی بر چرخه قاعدگی زن هیچ تاثیری ندارد. بسیاری از زنان جوان برای کشف بدن خود و کشف تمایلات جنسی خود به خود ارضایی می‌پردازند. این کار یک فعالیت کاملاً منظم است و عادت ماهانه شما را به تأخیر نمی‌اندازد. خودارضایی بدون توجه به عوارضی که دارد، امن‌ترین راه برای یک زن برای تجربه ارگاسم است.

چرخه قاعدگی یک زن به هورمون‌های او بستگی دارد. زنان جوان اغلب به دلیل عدم تعادل هورمونی، چرخه‌های نامنظم دارند. رابطه جنسی نمی‌تواند باعث تغییر در هورمون‌های شما شود و از این رو نمی‌تواند بر قاعدگی شما تأثیر بگذارد. اگر زنی پریود نامنظم یا عقب افتادن پریود را تجربه کرد، باید با متخصص زنان خود مشورت کند تا در مورد علت آن بیشتر بداند.

آیا خودارضایی باعث عفونت می‌شود؟

این سوالی است که خیلی از زنان می‌پرسند. در جواب باید گفت بله امکانش وجود دارد، چرا که شما ممکن است در اثر تماس دستی یا وارد کردن اسباب بازی‌های جنسی و لوازم خودارضایی در واژن، عفونت و ویروس و باکتری که روی آنها وجود داشته را به بدن خود وارد کنید.

برای جلوگیری از عفونت، باید دست‌ها را به دقت بشویید و از لوازم تمیز و استریل شده استفاده کنید. و بعد از هر بار استفاده آنها را دوباره تمیز بشویید و استریل کنید. دستگاه تناسلی، به خصوص دستگاه تناسلی زنان، خیلی راحت می‌تواند دچار عفونت شود.

از علائم عفونت واژن می‌توان به سوزش، خارش، التهاب و عوارض پوستی اشاره کرد. برای تشخیص عفونت و یافتن درمان، باید حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

آیا خودارضایی باعث لاغری می‌شود؟

از نظر علمی هیچ مدرکی وجود ندارد که خودارضایی باعث لاغری و کاهش وزن شود. در واقع خودارضایی تاثیری بر شکل اندام و وزن شما نخواهد داشت.

فقط یک دلیل برای تاثیرگذاری خودارضایی روی وزن می‌تواند وجود داشته باشد و آن «اعتیاد» به خودارضایی است. در صورت اعتیاد به انجام این کار انرژی زیادی از فرد گرفته شده و طبیعتا ممکن است روی بدن او تاثیر بگذارد.

بعد از خودارضایی چه کاری انجام دهیم؟

آیا می‌خواهید بدانید چه نکات و توصیه‌هایی برای خود ارضایی دختران و بعد از آن وجود دارد؟در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند از خودارضایی ایمن لذت ببرید:

 • اگر شکل خود ارضایی شما شامل هر شکلی از دخول است و پارگی بکارت برای شما اهمیتی ندارد، بهتر است بعد از آن ادرار کنید. این کار به جلوگیری از انواع عفونت‌های دستگاه ادراری کمک می‌کند زیرا مجرای ادرار در بالای دهانه واژن قرار دارد.
 • اما اگر شکل خودارضایی شما شامل دخول نمی‌شود و از طریق تحریک کلیتوریس انجام می‌شود، احتمال ابتلا به عفونت خیلی کمتر است.
 • اگر از اسباب بازی جنسی استفاده می‌کنید، همیشه به یاد داشته باشید که قبل و بعد از استفاده آن را تمیز کنید. این کار از تجمع باکتری‌هایی که می‌توانند منجر به عفونت شوند جلوگیری می‌کند. (1)

بیشتر بخوانید:

جمع بندی

نگرانی در مورد پارگی پرده بکارت به خصوص در کشورهایی که هنوز سنت‌ها و باورهای اسلامی در آنها پابرجاست، همواره وجود داشته است. در این نوشته از مجله سلامت کیوان سعی کردیم درباره موضوع خودارضایی و پارگی پرده بکارت توضیح دهیم. فراموش نکنید که بسیاری از باورهای رایج اشتباه و گمراه‌کننده است. مطالعه و آگاهی همیشه می‌تواند به شما کمک کند که واقعیت را از شایعات و خرافات تشخیص دهید. امیدواریم که این مقاله توانسته باشد به شما کمک کند.

علائم پاره شدن پرده بکارت چیست؟

پارگی پرده بکارت ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد. گاهی اوقات خونریزی رخ می‌دهد. این خونریزی ممکن است چند قطره باشد یا بیشتر. گاهی درد خفیف تا شدید وجود دارد ولی در کل درد یا خونریزی معیار مناسبی برای تشخیص پارگی پرده بکارت نیست و این اتفاق باید با معاینه پزشک بررسی شود.

آیا پاره شدن پرده بکارت همیشه با خونریزی همراه است؟

خونریزی دلیلی بر داشتن یا نداشتن پرده بکارت نیست. همچنین وجود خونریزی لزوما به این معنی نیست که پرده بکارت پاره شده است. این خونریزی می‌تواند به دلیل سفتی ماهیچه‌های واژن، عدم انعطاف کافی، ورود سخت و خشن و یا سایش واژنی باشد. بنابراین نبود خونریزی در مقاربت اولیه نشانه نداشتن پرده یا پاره نشدن پرده نیست.

پرده بکارت ارتجاعی چیست؟

بافت پرده‌ای که به پرده بکارت ارتجاعی مشهور است به اندازه کافی انعطاف‌پذیر بوده و به خاطر همین خاصیت ارتجاعی و کشسانی زیاد، هنگام ورود جسم خارجی (آلت مردانه) دچار پارگی نمی‌شود ولی با دخول آلت تناسلی ساییدگی‌هایی در اطراف پرده بکارت ایجاد می‌شود.

منبع bebodywise
593 نظر
 1. ناشناسم گفت

  سلام ببخشید من وقتی سنم کمتر بود یه مداد رو کردم تو خودم ولی کامله کامل نه وقت یه نوکشو فرو هم نکردم وه هیچ خونی ازم نیومد و. هیچ دردی نداشتم
  میخواستم بدونم آیا پردم آسیبی دیده

  1. علی شاملو (کارشناس) گفت

   سلام وقت بخیر
   هرگونه دخولی منجر به آسیب پرده بکارت خواهد شد.
   اگر بیش از 2 سانت را وارد کردید احتمالا آسیب دیده است.

 2. Assal گفت

  سلام من یکبارخودارضایی‌ازطریق مالیدن‌ران‌هابهم‌داشتم‌ویک‌شی‌اندازه‌ماژیک‌داخل‌مقعدم‌کردم‌وبعدش‌یک‌رگه‌خونی‌داخل‌واژنم‌مشاهده‌کردم‌ممکن‌‌‌ است‌بکارتم‌اسیب‌دیده‌باشد؟

  1. علی شاملو (کارشناس) گفت

   سلام وقت بخیر
   بدون دخول واژینال امکان آسیب به پرده بکارت وجود ندارد.
   رگه خونی بعد از ارگاسم ممکن است بقایای خون پریودی باشد که با ترشحات خارج شده، نگران نباشید.
   ضمنا سعی کنید از دخول اشیا خارجی به داخل مقعد یا واژن به دلیل آسیب و عفونت خودداری کنید.

 3. حنا گفت

  سلام من چند وقت پیش تو باشگاه پاهام رو ۱۸۰‌باز کردم بودم که مربی اومد رو رونام وایساد تا پاهام کامل باز شه خیلی احساس کشش تو رونام‌میکردم بعد ک اومدم خونه دیدم لباس زیرم خونیه ولی من هیچ درد و سوزشی تو ناحیه واژن نداشتم اون روزام روز تخمک گزاری بود و من تا سه روز لکه بینی داشتم بدون هیچ دردی تو واژن ولی خب اون روز ک خونریزی کردم دردی مثل درد پریودی رو شبش حس کردم ممکنه به بکارت آسیبی وارد شده باشه

  1. علی شاملو (کارشناس) گفت

   سلام وقت بخیر
   بسیار بعید است.
   پرده بکارت ارتباطی با باز کردن 180درجه پاها ندارد.
   ممکن است به دلیل فشار وارده این خونریزی را مشاهده کرده باشید.

 4. فاطمه گفت

  سلام من خیلی کم از انگشتم را وارد واژنم کردم بعدش. نه درد داشتم و نه خونریزی و شی هم فقط نزدیک واژنم بوده الان وسط واژنم یه تیکه گوشته آیا واژنم اسیب دیده؟

  1. علی شاملو (کارشناس) گفت

   سلام وقت بخیر
   اگر دخول کامل وارد واژن نکردید بعید است آسیب دیده باشد.

 5. سمیرا گفت

  سلام. وقت بخیر
  من در دوران پریود، خودارضایی داشتم و لخته های خون ازم خارج شدن.
  آیا پرده بکارتم، آسیب دیده؟

  1. علی شاملو (کارشناس) گفت

   سلام وقت بخیر
   اگر بدون دخول بوده خیر.
   سعی کنید انجام ندهید.

 6. . گفت

  سلام من دیشب خود ارضایی کردم انگشتمو وارد واژنم کردم و در آوردم هیچ خونی نیومد امکان پارگی بوارت وجود داره؟؟

  1. علی شاملو (کارشناس) گفت

   سلام وقت بخیر
   بله احتمال آسیب وجود دارد.
   برخی از انواع بکارت بدون درد و خونرزی پاره می‌شوند.

 7. محدثه گفت

  سلام من برای تشخیص بکارت رفته بودم دکتر کاملا باز کرد و کمی احساس درد داشتم بعد گفت سالمه، اما بعدش ک لباس زیرمو پوشیدم متوجه شدم چند قطره خون اومده. دلیلش چیه؟ یعنی پرده آسیب دیده؟

  1. علی شاملو (کارشناس) گفت

   سلام وقت بخیر
   خیر به اندام‌های داخلی هنگام باز کردن واژن احتمالا آسیب وارد شده.

 8. شادی گفت

  آیا با نصف انگشت پرده میشه ترخدا راستشو بهم بگید من نامزدم

  1. علی شاملو (کارشناس) گفت

   سلام وقت بخیر
   بعید است.

 9. غریبه گفت

  سلام خسته نباشید ایا با محکم مالیدن ناحیه تناسلی ازروی شورت شلوارباعث اسیب زدن ب بکارت میشود؟برای معاینه خودم لابیا رو کشیدم ایا کشیدن لابیا اسیب میزنه بدون دخول

  1. علی شاملو (کارشناس) گفت

   سلام وقت بخیر
   خیر بدون دخول اسیبی وارد نخواهد شد.
   سعی کنید خودارضایی را ترک کنید.

 10. ناشناس گفت

  سلام خسته نباشید من وقتی بچه بودم وقتی که نمیدونستم پرده بکارت چیه یه ماژیک داخل واژنم کروم و خونی ام نیومد و همچنین چن وقته پیش با نامزدم رابطه از جلو داشتم اما فقط سرشو داخل کرد و خونریزی نداشتم دارم از استرس میمیرم میشه بهم جواب بدید و بگید پردم سالمه یانه

  1. علی شاملو (کارشناس) گفت

   سلام وقت بخیر
   بله احتمال آسیب هست.
   اگر نامزد کردید که چرا استرس دارید.

نظر بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود.