عقب انداختن پریود در منزل + بهترین قرص جلوگیری از پریودی

112 452,646
زمان مطالعه این مطلب: 7 دقیقه

بیشتر بانوان قبل از فرا رسیدن دوره قاعدگی آرزو دارند که این دوره را به عقب بیاندازند، اما برخی از بانوان به دلایل مختلفی مانند مسافرت یا مراسم مهمی به دنبال راهکارهایی برای ایجاد تاخیر در پریود خود از طریق استفاده از مواد طبیعی، بی‌خطر یا قرص جلوگیری از پریودی هستند. اما چیکار کنم پریود نشم؟ بهترین قرص جلوگیری از پریودی چیست؟ قرص برای پریود نشدن در مسافرت وجود دارد؟ آیا عقب انداختن پریود خطرناک است؟ تا انتها با ما همراه باشید تا در این مقاله از مجله سلامت کیوان، به بررسی راهکارهایی برای به تاخیر یا عقب انداختن پریود بپردازیم.

راه های عقب انداختن پریود

هیچ روش تضمینی برای به تعویق انداختن قاعدگی وجود ندارد، اما با این حال بانوان می‌توانند با استفاده از روش‌های خانگی و مصرف قرص‌های اورژانسی و برخی قرص‌های ضد بارداری برای عقب انداختن پریود اقدام کنند.(1) روش های عقب انداختن پریود به شرح زیر است:

قرص جلوگیری از پریودی

با وجود اینکه روش‌های طبیعی برای به تاخیر انداختن پریود همیشه پاسخگو نیست، برخی افراد به درمان‌های غیرطبیعی و مصرف قرص جلوگیری از پریودی روی می‌آورند. البته که بهم زدن نظم هورمونی بدن روش قطعی ندارد، اما با مصرف چند عدد OCP و سپس قطع آن می‌توان خونریزی نامرتب و تاخیر ایجاد کرد. با این‌حال اینکه تا چه زمانی این ریزش به صورت خونریزی یا لکه بینی ادامه یابد خیلی قابل پیش‌بینی نیست. قرص هایی که برای عقب انداختن پریود احتمالا کارساز هستند به شرح زیر است.

قرص مجسترول 40mg

حتما درباره قرص مجسترول و پریودی شنیده‌اید. اگر به دنبال یک قرص برای پریود نشدن در مسافرت هستید، می‌توانید یک هفته قبل از تاریخ پریود شبی یک قرص مجسترول ۴۰mg تا زمانی که برمیگردید وسط وعده شام استفاده کنید. بیماران مبتلا به نارسایی کبدی، سرطان سینه و اندام‌های تناسلی و بیماران شدید شریانی باید قبل از مصرف این قرص با پزشک خود مشورت کنند.

مصرف قرص مجسترول احتمالا با عوارضی همراه خواهد بود که برخی از آنها عبارتند از:

قرص‌های نورتیسترون

قرص‌های نورتیسترون (قرص جلوگیری از پریودی) وجود دارند که با نسخه پزشک تجویز می‌شوند و می توانند شروع پریود را به تاخیر بیندازد. این قرص حاوی هورمون پروژسترون بوده و تا 17 روز می‌تواند، قاعدگی را در بانوان به تاخیر بیاندازد. پزشک روزی سه قرص نورتیسترون 5mg برای فرد تجویز می‌کند که از سه تا چهار روز قبل از آغاز دوره پریود شروع می‌شود.

قرص نورتیسترون را می‌توانید حداکثر تا 20 روز مصرف کنید. پس از قطع مصرف دارو، قاعدگی باید در عرض دو تا سه روز شروع شود. این دارو به عنوان یک روش پیشگیری از بارداری در نظر گرفته می‌شود. افرادی که سابقه لخته شدن خون دارند، نباید از این دارو استفاده کنند. برخی از عوارض جانبی این دارو عبارتند از:

به تاخیر انداختن پریود - عقب انداختن پریود
به تاخیر انداختن پریود – عقب انداختن پریود

قرص‌های ضد بارداری

اگر از قرص ترکیبی پروژسترون-استروژن به عنوان روشی برای پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنید، می‌توانید با حذف وقفه هفت روزه، برای مدت زمان طولانی‌تری پریود خود را عقب بی‌اندازید. اما باید قبل از مصرف این قرص‌ها با پزشک مشورت کنید. از  عوارض این قرص‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قرص ال دی برای پریود نشدن

یکی از قرص‌هایی که می‌تواند در عقب انداختن پریود موثر واقع شود، قرص ال دی است. البته مصرف این قرص باعث به هم خوردن تعادل هورمونی می‌شود و توصیه شده تا زمانی که مجبور نبودید از آن استفاده نکنید.

اما کسانی که در هر صورت قصد استفاده از این دارو را دارند، باید مصرف آن را از روز پنجم تا هفتم چرخه ماهانه شروع کنند و تا وقتی که نمی‌خواهند پریود شوند مصرف را ادامه دهند. معمولا دو یا سه روز بعد از قطع مصرف، خونریزی اتفاق می‌افتد.

استفاده از IUD های پروژسترونی

دستگاه‌های آی یو دی از جمله وسایل پیشگیری از بارداری هستند. این دستگاه، پلاستیکی و به شکل حرف T انگلیسی هستند که، داخل واژن کار گذاشته می شوند. بعضی از این دستگاهها، هورمونی هستند و با آزاد کردن هورمون زنانه پروژسترون می‌توانند از قاعدگی پیشگیری کرده یا باعث پریودی خفیف شوند.

معمولا مصرف قرص‌های بدون نسخه نیازی به مشورت با پزشک ندارند؛ اما بهتر است شرایط خود را یکبار با پزشک مرور کنید تا استفاده از رو‌ش‌های شیمیایی برای عقب انداختن پریود برای شما خطرناک یا مشکل‌ساز نباشد. همین حالا می‌توانید شماره تماس و مشکل خود را در فرم زیر به صورت رایگان وارد نمائید تا از خدمت مشاوره با برترین متخصصان زنان و زایمان بهره‌مند شوید. الان اقدام کنید و سپس به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.
  موارد منع مصرف قرص جلوگیری از پریودی

  همه بانوان نمی‌توانند از قرص‌های ضد بارداری به دلیل هورمونی بودن آن‌ها برای عقب انداختن پریود خود استفاده کنند. زیرا مصرف این داروها باعث بروز عوارض شدیدی در آن‌ها نسبت به بانوان دیگر می‌شود. عقب انداختن پریود با قرص برای بانوان دارای شرایط ذیل ممنوع است:

  همچنین بانوان بالای ۳۵ سال و نیز بانوانی که به طور مداوم دخانیات مصرف می‌کنند، برای استفاده از داروهای هورمونی و ضد بارداری در به تاخیر انداختن قاعدگی باید با پزشک مشورت کنند.

  راه های خانگی عقب انداختن پریود

  بسیاری از بانوان به دنبال راهکارهای خانگی و طبیعی برای عقب انداختن پریود خود هستند. البته که میزان تاثیر این مواد در عقب انداختن پریود از طریق مرجع مشخصی تایید نشده است. اگر به دنبال عقب انداختن پریود اورژانسی هستید می‌توانید از قرص‌های ذکر شده در ابتدای مقاله استفاده نمائید. راه‌های خانگی عقب انداختن پریود شامل:

  سرکه سیب برای عقب انداختن پریود

  سرکه سیب به عنوان یک  راهکار درمانی برای رفع مشکلات قاعدگی مانند درد یا نفخ شناخته می‌شود. اما نکته مهم این است که هیچ تحقیقی برای حمایت از استفاده از سرکه سیب برای به تاخیر انداختن قاعدگی وجود ندارد.

  مصرف مکرر سرکه سیب نیز ممکن است بر دندان‌ها و بافت‌های ظریف دهان و گلو تأثیر منفی بگذارد. سرکه سیب را مستقیماً ننوشید، آن را با آب یا مایع دیگری رقیق کنید.

  عدس برای عقب انداختن پریود

  حبوبات به خصوص عدس، منبع پروتئین هستند. عدس از مواردی است که گفته می‌شود به عقب انداختن پریود بدون قرص کمک می‌کند. مقداری عدس را پودر کنید. پودر حاصله، باید به عنوان پایه برای ساخت سوپ استفاده شود و حداقل 7 روز قبل از تاریخ پریود مصرف شود.

  لازم به ذکر است تاثیر عدس بر روی تاخیر انداختن قاعدگی از نظر علمی بررسی نشده است.

  لیمو برای عقب انداختن پریود

  آب لیمو مانند سرکه سیب یک غذای اسیدی است. مشخص نیست که چرا گزارش‌ها حاکی از آن است که مرکبات ممکن است به جلوگیری از خونریزی کمک کند. علاوه بر این، غذاهایی که اسید زیادی دارند می‌توانند دندان‌ها، لثه‌ها، دهان، گلو، معده و روده‌ها را تحریک کنند. اگر این تکنیک را امتحان کردید، حتماً لیمو با آب یا چای شیرین نشده بنوشید.

  مشاوره و تست HPV
  مشاوره و تست HPV

  ژلاتین برای عقب انداختن پریود

  حل کردن ژلاتین در آب گرم و نوشیدن آن شروع دوره قاعدگی شما را برای حدود چهار ساعت به عقب می‌اندازد. مشخص نیست که چرا ژلاتین به عنوان یک روش طبیعی برای به تاخیر انداختن شروع قاعدگی بر شمرده می‌شود و هیچ تحقیقی علمی برای اثبات این موضوع وجود ندارد.

  توجه داشته باشید که، مصرف مقادیر زیاد ژلاتین ممکن است عوارضی مانند نفخ یا ناراحتی گوارشی را به همراه داشته باشد.

  چای دارچین

  در طب سنتی و روش‌های خانگی دارچین را برای به تعویق انداختن پریود و همچنین برای تسکین درد در هنگام پریودی موثر دانسته‌اند. کافی است چوب دارچین را در مقداری آب ریخته و روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید. سپس می‌توانید این ترکیب را به صورت چای میل کنید. فراموش نکنید که مصرف این چای را باید از دو هفته قبل از موعد پریود خود شروع کنید.

  ورزش برای عقب انداختن پریود

  ورزش بیش از حد و سنگین ممکن است شروع دوره قاعدگی را به تعویق بی‌اندازد. افرادی که به فعالیت بدنی سنگین می‌پردازند ممکن است متوجه شوند که، پریود آن‌ها به تاخیر افتاده است. وقتی بدن شما مقدار زیادی از انرژی خود را برای ورزش و هم برای ریکاوری مصرف کرده است، ممکن است ذخایر انرژی لازم برای انجام چرخه قاعدگی را نداشته باشد. باید توجه داشته باشید که، اثبات علمی این قضیه از طرف مراجع علمی تایید نشده است.

  بیشتر بخوانید:

  عوارض عقب انداختن پریود

  یکی از رایج ترین سوالات بانوان درباره عقب انداختن دوره پریود خود این است که، مصرف دارو‌ها برای مدت طولانی در باروری و نیز دوره بعدی پریود اثرات منفی می‌گذارد؟ بانوانی که از روش‌های به تاخیر انداختن پریودی با قرص استفاده می‌کنند، با بعضی از عوارض ناشی از مصرف این قرص‌ها روبرو می‌شوند. عوارض عقب انداختن پریود شامل:

  • تورم شکم
  • احساس پر بودن و سنگینی شکم
  • کهیر و آکنه
  • تغییر در خلق و خو
  • درد در سینه
  • درد شکم
  • تنگی نفس
  عوارض عقب انداختن پریود
  عوارض عقب انداختن پریود

  جمع بندی

  درمان‌های طبیعی و شیمیایی برای به تعویق انداختن پریود ممکن است موثر واقع نشوند و خونریزی یا لکه بینی نامنظم نیز اتفاق بیفتد. به طور کلی عقب انداختن پریود بدون قرص و عقب انداختن پریود با قرص، دو روشی است که بانوان می‌توانند از آن استفاده کنند؛ روش دوم برای افرادی که به دنبال جلوگیری از پریود شدن فوری هستند احتمالا بیشتر جوابگو خواهد بود. در هر صورت با کسب آگاهی در مورد عوارض جانبی مصرف مواد طبیعی و نیز مصرف انواع قرص جلوگیری از پریودی فوری، از یک پزشک متخصص کمک بگیرید.

  بیشتر بخوانید:

  آیا می‌توان دوره پریود را به تاخیر انداخت؟

  بله، با استفاده از روش‌های طبیعی و مصرف قرص‌های اورژانسی می‌توان دوره پریود را به تاخیر انداخت اما میزان تاثیر هر یک از این روش‌ها متفاوت است.

  آیا راهکارهای طبیعی برای به تاخیر انداختن پریود موثر هستند؟

  از نظر علمی مصرف برخی مواد همچون ژلاتین، عدس، آب لیمو و سرکه سیب و همچنین ورزش کردن در جهت عقب انداختن پریود تایید نشده‌اند و این تجربه اکتسابی برخی از افراد است.

  آیا استفاده از دارو‌ برای به تاخیر انداختن قاعدگی خطری برای فرد ایجاد می‌کند؟

  استفاده از این دارو‌ها همچون داروهای دیگر دارای عوارض جانبی است. باید توجه داشت که مصرف این داروها برای همه افراد مناسب نیست.

  چه کسانی نباید از قرص‌های تاخیری پریود را مصرف کنند؟

  بانوان دارای چربی، دیابت، فشار خون بالا، بیماری کبدی، افراد دارای سابقه خانوادگی در سرطان سینه و رحم، بانوان با سابقه سکته مغزی و بانوانی که به طور مکرر دخانیات مصرف می‌کنند، نمی‌توانند از داروهای هورمونی استفاده کنند.

  بهترین قرص جلوگیری از پریودی فوری چیست؟

  برای جلوگیری از پریودی با قرص می‌توانید از قرص مجسترول، قرص‌های نورتیسترون و قرص‌های ضدبارداری استفاده کنید.

  عقب انداختن پریود برای یک هفته امکان پذیر است؟

  بله، شما می‌توانید با مصرف چند عدد قرص OCP که در این مقاله ذکر شده برای یک هفته یا بیشتر پریود خود را به تاخیر بی‌اندازید.

  عقب انداختن پریود با قرص ال دی چگونه است؟

  برخی بانوان با استفاده از قرص‌های ضد بارداری نسبت به تاخیر انداختن پریود خود اقدام می‌کنند. قرص ال دی و سایر قرص‌های ضد بارداری را می‌توانید حدود یک هفته مانده به تاریخ پریود مصرف کنید و تا زمانی که می‌خواهید پریودتان عقب بی‌افتد به مصرف آنها ادامه دهید. توجه داشته باشید که مصرف قرص را با مشورت پزشک انجام دهید.

  منبع healthline
  112 نظر
  1. الی گفت

   سلام از قدیم یادمه میگفتن ماه رمضون قرص جلوگیری ال دی نخورید خطر سکته مغزی داره.
   ایا فقط قرص های حاوی استروژن این خطر رو دارن؟؟؟پروژسترون توی ماه رمضون خطر نداره؟؟
   من اندومتریوز گرفتم کفتن باید وروژست هر شب بخورم میگرن با اورا هم دارم میترسم ماه رمضون سکته کنم🥲

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    معمولا در روزه داران و هنگام ناشتایی غلطت خون افزایش می‌یابد و قرص‌های هورمونی نیز بر عروق خونی تاثیرگذار هستند و برخی متخصصان توصیه می‌کنند هنگام ماه رمضان این قرص‌ها مصرف نشود.
    بهتر است با پزشک خود در این خصوص مشورت کنید.

  2. ماریا گفت

   سلام من 18 سالمه ده روز تا پریودم مونده، برا اینکه زمانش رو یه هفته عقب بندازم، چه قرصی بخورم که حالت تهوع و عوارض کمتری داشته باشه؟
   ممنون میشم پاسخ بدید

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    مجسترول ۴۰ رو یک هفته قبل پریود، شبی یک عدد بین شام مصرف کنید تا زمانی که میخواهید تاخیر داشته باشید.

  3. ایرانی گفت

   خسته نباشید.مشکلی نداره بیشتر از یک هفته قبل قرص مجسترول مصرف کنم؟مثلا ۱۰ روز چون زمان پریودیم دقیق نیست و نا منظم هست.امکانش هست مثلا ۱۰ روز قبل شروع به مصرف کنم؟بعد کاهش میل جنسی چقدر است؟ خیلی زیاد است یا کم؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    مشکلی ندارد فقط مدت طولانی مصرف نکنید.
    کاهش میل جنسی از عوارض این قرص‌های‌هورمونی است و در هر فرد شدت آن متفاوت خواهد بود.

  4. حیدری گفت

   سلام ببخشید من تو طول پریودیم ک چیزای سرد بخورم خونم لخته میشه ایا میتونم از قرص استفاده کنم؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    متوجه منع نشدم…
    اگر مشکل خاصی دارید قبل از مصرف قرص حتما با پزشک خود مشورت کنید.

  5. Moooo گفت

   من میخوام برم جای مهمی میتونم یک روز پریودی رو عقب بندازم با خوردن قرص جلو گیری و لیمو؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    یک هفته مانده تا پریود، شبی یک قرص مجسترول 40 بین شام مصرف کنید تا زمانی که می‌خواهید تاخیر داشته باشید.

   2. زهرا گفت

    سلام روز شما بخیر من با خوردن قرص ال دی ویاسمین حالت تهوع شدیدی میگیرم، ایا قرص دیگری هست که برای عقب انداختن پریودم بتونم استفاده کنم وحالت تهوع نداشته باشه ؟

    1. علی شاملو (کارشناس) گفت

     سلام وقت بخیر
     اگر مشکل خاصی ندارید از قرص مجسترول 40 یک هفته مانده به پریود شبی یک عدد بین شام مصرف کنید تا زمانی که می‌خواهید تاخیر داشته باشید.

  6. سارا گفت

   سلام ببخشید من اگر از قرص مجسترول برای عقب انداختن پریودم استفاده کنم و ده روز به تاخیر بندازم. برای ماه اینده چطور میشه؟ برمیگرده به سیکل طبیعی یا با همین سبکل ادامه پیدا میکنه؟ خواهش میکنم جواب بدید🙏🏻

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    ممکن است کمی جابجایی در سیکل بعدی نیز داشته باشید و قطعی نیست.

    1. سارا گفت

     ممنونم. پس یعنی احتمالش هست بدای ماه اینده با همون سیکل قبلی پربود بشم؟
     من میخوام کلا تغییر کنه
     امکانش نیست؟

    2. علی شاملو (کارشناس) گفت

     در این رابطه به پزشک متخصص خود مراجعه نمائید

  7. .... گفت

   سلام ببخشید فاصله پریود معمولا بین ۲۳ روز است اما من هر ۱۶ روز پریود میشم مشکل جدی دارم؟
   لازم به دکتر مراجعه کنم یا همین هارو بخورم اوکیه؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    بهتر است جهت معاینه به پزشک مراجعه نمائید و اکیدا از مصرف خودسرانه دارو پرهیز نمائید.

  8. .... گفت

   سلام وقت بخیر من قرص مجسترول مصرف کردم اونم س عدد فقط پریود نشدم ۱۰روزه از زمانم گذشته تا الان باید میشدم چی مصرف کنم آیا امکان داره باردار باشم یا خیر

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    برای پیشگیری از بارداری مجسترول استفاده کردید یا برای عقب انداختن پریود؟
    اگر به صورت صحیح برای پیشگیری استفاده کرده باشید احتمال بارداری بسیار کم خواهد بود.
    درصورت عدم اطمینان از بی بی چک استفاده نمائید.

  9. سارا گفت

   سلام. ۳ ماه است که طبق دستور پزشک برای تنظیم قاعدگی دوفامد ۱۰ از روز ۱۴ قاعدگی بمدت ۱۰ شب مصرف میکنم. به دلایلی برای این ماه میخواهم پریودم عقب بیفته بمدت یک هفته. بنظرتون باید چکار کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    با توجه به سابقه خود بهتر است با پزشک مشورت نمائید.

  10. لیلا گفت

   سلام،من هفته دیگه عمل ماموپلاستی دارم و درست می افته تو وقت پریودم میتونم از الان قرص بخورم که پریودم عقب بیوفته؟؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    بهتر است با پزشک خود مشورت نمائید.

  11. A.A گفت

   سلام من معمولا بین ۲۸تا۴ام هر ماه میشم این ماه الان ۶امه و هنوز نشدم شاید همون به دلیل ورزش سنگین باشه و هفته دیگه مسابقه دارم میترسم هفته دیگه بشم نمیدونم چیکار کنم؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    بله ورزش سنگین و استرس مسابقه ممکن است در تاخیر پریود شما موثر باشد. توصیه می‌شود با پزشک خود مشورت نمائید و درصورتی که قرص هایی که برای غقب انداختن پریود استفاده می‌شوند برای شما عارضه‌ای نداشت مصرف کنید.

  12. غزل گفت

   سلام وقت بخیر
   من برای عقب انداختن یک هفته پریودم میخام قرص مجسترول مصرف کنم
   درحال حاضر نورم اسکین مصرف میکنم مشکلی پیش نمیاد قرص مجسترول رو مصرف کنم؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    در تداخلات دارویی هیچکدام از محصولات نام قرص دیگر آورده نشده. مشکلی نخواهد بود، درصورتی مصرف قرص با تجویز پزشک است است می‌توانید با پزشک خود نیز مشورت نمائید.

  13. no name گفت

   سلام وقت بخیر من ۲۲ سالمه و مجردم،و عادت ماهیانه ای که دارم معمولا از ۱۰ تا ۱۳ هرماهی حتما بوده و پریود میشدم ولی برای عادت ماهیانه آبان ماه از چهارم پنجم آبان دردم شروع شده بود و طبق معمول باید ۱۰ الی ۱۳ حتما پریود میشدم ولی امروز ۱۸ آبان هستش و هنوز نشدم پادرد و دل درد و کمر درد زیادی دارم،البته اینم بگم که این ماه چون کارمو از دست دادم یکم خونه نشین شده بودم همه بزرگترا میگن بخاطر استرسی که داری ولی الان یک هفتست تاخیر داره به نظر شما من این ماه میتونم پریود شم یا چیکار کنم که پریود شدم و دردام کمتر شه؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    بله، یکی از مواردی که منجر به تاخیر در پریود می‌شود، استرس و تغییر شرایط زندگی است. آرامش خود را حفظ کنید و مدیتشین انجام دهید و صبر کنید تا پریود شوید.

  14. مریم گفت

   سلام خداقوت من میخوام برم مسافرت ومیخوام عادت ماهانه ام عقب بیافته قرص مجسترول رو میتونم بدون نسخه بگیرم

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    بله می‌توانید از داروخانه تهیه نمائید.

  15. زهره گفت

   سلام من آندومتریوزدارم ۴۲سالمه ومیخوام قرص جلوگیری بخورم که کلادوسه ماهی یدف پریودشم بخاطردردشدیدم چه قرصی بخورم که عوارض کمتری داشته باشه،وآیاراه درمان برای آندومترهست؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    توصیه می‌کنیم از مصرف خودسرانه قرص پرهیز کنید و حتما برای درمان به متخصص زنان مراجعه نمائید.
    درباره روش‌های درمان اندومتریوز در مقاله ای جداگانه توضیح داده‌ایم که می‌توانید مطالعه کنید: درمان آندومتریوز

  16. ... گفت

   سلام ببخشید من یک ماع دیگع کنکور دارم و زمان پریودم همون روزه یه قرص میخوام که بتونه تا یه هفته عقب بندازه مجردم هستم چه قرصی استفاده کنم?

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    یک هفته قبل از تاریخ پریود شبی یک قرص مجسترول ۴۰mg مصرف کنید تا زمانی که می‌خواهید پریودتان تاخیر داشته باشد.
    اما به دلیل اینکه ممکن است با عوارضی همراه باشد و شما در شرایط سختی هستید، توصیه می‌کنیم قبل از مصرف حتما با پزشک متخصص زنان مشورت نمائید.

  17. M.e گفت

   سلام . خسته نباشید در مورد استفاده از قرص levitude (لویتود) برای به تاخیر انداختن پریودی سوال داشتم که آیا محدودیت سنی ندارد ؟؟؟
   چون دختر من ۱۶ سال دارد و می تواند از این قرص برای به تاخیر انداختن پریودی استفاده کند ؟؟؟و عوارض اش چیه؟ ؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    مصرف این قرص محدودیت سنی ندارد. عوارض آن مانند سایر قرص‌های ضدبارداری ممکن است شامل حالت تهوع، دل درد و … باشد.
    توصیه می‌کنیم قبل از مصرف با پزشک متخصص یا متصدیان داروخانه مشورت نمائید.

  18. نگار گفت

   سلام من دوروز دیگ عازم سفرم میخام پریود نباشم چی بخورم ک نشم،درضمن الانم روز اول پریودیمه
   و کیست تخمدانم دارم عایا برای یبار مشکلی داره ک بخورم و نشم ???

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    یک هفته قبل از شروع پریود باید مصرف قرص را شروع می‌کردید.

  19. Maryam گفت

   سلام خسته نباشيد من ميخام ي هفته پرديوديم عقب بيوفته تاحالا قرص بخاطر عقب افتادن پريودم نخورم ١٨سالمه چه قرصي پيشنهاد ميديد؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    یک هفته قبل از تاریخ پریود شبی یک قرص مجسترول ۴۰mg تا زمانی که می‌خواهید پریود نشوید مصرف کنید.

    1. مینا گفت

     از قرص دروسبلین هم میشه استفاده کرد؟

    2. علی شاملو (کارشناس) گفت

     سلام وقت بخیر
     بله اگر در موارد منع مصرف این قرص نیستید، دو هفته پیش از قاعدگی می‌توانید جهت عقب انداختن، مصرف نمائید.

  20. م گفت

   سلام تایم پریود من همون روز کنکوره میخوام عقب بیفته تضمینی

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    یک هفته قبل از تاریخ پریود شبی یک قرص مجسترول ۴۰mg تا زمانی که می‌خواهید پریود نشوید.
    البته برای پزشک داروخانه شرایط خود را توضیح داده تا با عوارض احتمالی اینکار مواجه نشوید. مشورت با متخصص زنان نیز خالی از لطف نیست.

  21. Mousavi گفت

   سلام وقتتون بخیر
   من ۵ روز از زمان پریودم گذشته و عازم سفر هستم
   باردار هم نیستم.میخواستم راهی پیشنهاد کنید که تو مسافرت پریود نشم؟
   ممنون

  22. .. گفت

   سلام من ۱۰ روز دیگ میرم مسافرت و اینکه ۳ روز بعد مسافرت پریود میشم چ جوری ۱۰ روزه دیک ب مدت ۱۰ یا ۱۵ روز پریودیمو ب تاخیر بندازم؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    یک هفته قبل از تاریخ پریود شبی یک قرص مجسترول ۴۰mg تا زمانی که می‌خواهید پریود نشوید.

  23. معصومه گفت

   سلام خسته نباشید,من عازم کربلا هستم, قرص فشارخون و چربی خون استفاده میکنم آتوروستاتین۲۰,والزومیکس۸۰نصف استفاده میکنم روزی,میخوام پریود نشم,چه راهی پیشنهاد میکنید?

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    توصیه می‌کنیم از پزشک معالجون که تجویز دارو کردند راهنمائی بخواهید. چراکه خارج کردن هورمون‌ها از چرخه طبیعی ممکن است با عوارضی همراه باشد.

  24. زهرا گفت

   سام من فردا پس فردا وقت پریودمه می‌خوام شب های قدر رو روزه بگیرم چجوری میتونم عقب بندازم پریودمو؟؟

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    قرص مجسترول ۴۰mg هر شب وسط شام تا روزی که می‌خواهید تاخیر داشته باشید.

    1. سمیه گفت

     سلام من فردا روز پریودیمه مسافرت هستم میخام عقب بیوفته اورژانسی چی میتونم مصرف کنم

    2. علی شاملو (کارشناس) گفت

     سلام وقت بخیر
     مصرف قرص برای با تاخیر انداختن را حداقل 5 روز پیش از موعد پریود باید مصرف کنید و اقدام از الان پاسخگو نخواهد بود.

  25. پری گفت

   سلام من بعد ماه رمضون امتحان نجات غریق دارم نباید پریود بشم دو هفته میشه یک قرصی معرفی کنید که عوارض زیادی نداشته باشه و سنگین نکنه و مشکل تنفسی ایجاد نکنه؟ چون برای ورودی ما رکورد میدیم باید قبول بشم

   1. علی شاملو (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    همه محصولات شیمیایی، از جمله قرص‌هایی که به تغییرات هورمونی منجر می‌شوند با عوارضی همراه خواهند بود.
    توصیه می‌شود در صورت امکان به متخصص زنان مراجعه نمائید تا بهترین پیشنهاد را با توجه به وضعیت شما دهند.
    در غیر این صورت یک هفته قبل از تاریخ پریود شبی یک قرص مجسترول ۴۰mg تا زمانی که می‌خواهید پریود نشوید مصرف کنید.

  26. بهاره گفت

   سلام وقت بخیر لطف میکنین راهنمایی کنین
   برای مدتی میخوام از قرص برای جلوگیری استفاده کنم
   چه قرصی مصرف کنم که باعث تهوع و چاقی نشه؟؟

  27. توکل گفت

   من ۳۸سالمه ومجردم میخوام پریودیمو توی ماه رمضان وشب های قدرعقب بندازم سال قبل قرص ال دی خوردم وبرام جواب داده اشکالی نداره بازهم بخورم،در حد ۱۵عدد بخورم برام کافیه

   1. دکتر زهره ملاسعیدی گفت

    سلام وقت بخیر
    یک هفته قبل از تاریخ پریود شبی یک قرص مجسترول ۴۰mg تا زمانی که می‌خواهید پریود نشوید.

    1. توکل گفت

     ببخشید مجسترول را تاحالا امتحان نکردم اگه همون ال دی بخورم ایرادی داره؟مجسترول چه فرقی با ال دی داره؟
     کلا فقط ۱۵ عدد بخورم برام کافیه یک بسته کامل نمیخورم،ضمن اینکه هربار کا میخورم کیست هم دفع میکنم موقع خونریزی

   2. مهسا گفت

    سلام من چهار روز قبل پریودم هست و میخوام چند رپز عقب بیفته و صبح مجسترول ۴۰ خوردم مشکلی نیست
    کافیه ؟
    همزمان میشه نورتیسترون هم باهاش خورد؟

    1. علی شاملو (کارشناس) گفت

     سلام وقت بخیر
     معمولا یک هته پیش از شروغ پریود جوابگو خواهد بود، اما می‌توانید مجسترول را بین وعده شام هرشب میل کنید تا زمانی که می‌خواهید عقب بیاندازید. خیر از مصرف دو قرص هورمونی همرمان خودداری نمائید.

  28. ز ح گفت

   سلام من ۱۳ سالمه
   الان ماه رمضان هست و من نمیخوام پریود بشم چیکار کنم؟

  29. حلما 25 گفت

   سلام، من برای آخر ماه رمضان و شب های قدر پریود میشم میخوام پریودم دو هفته تاخیر کنه چه قرصی مصرف کنم؟ و اینکه من دختر هستم مجردم، مشکلی پیش نمیاد برای دختران دوشیزه؟؟

   1. دکتر زهره ملاسعیدی گفت

    سلام وقت بخیر
    قرص مجسترول ۴۰mg هر شب وسط شام تا روزی که می‌خواهید تاخیر داشته باشید.

  30. سانار گفت

   سلام
   میخوام برم مسافرت و پریودم وسژ مسافرت و رابطه میخوتم داشته باشم این قرص مجسترول ایا از بارداری جلوگیری میکنه ؟

  31. حدیث گفت

   سلام خسته نباشید
   من یه بچه 6ماهه دارم که شیر خودمو میخوره
   یه سفر زیارتی دارم میخوام 2هفته پریودم عقب بیوفته چیکارکنم

   1. دکتر زهره ملاسعیدی گفت

    سلام وقت بخیر
    قرص مجسترول ۴۰mg هر شب وسط شام تا روزی که از سفر برمیگردید مارولین نیازی نیست.

    1. حدیث گفت

     عوارض مجسترول خیلی زیاده
     مارولین تاثیری داره بجا مجسترول مصرف کنم

  32. فریال گفت

   سلام وقت شما بخیر باشه
   من ۱۷ سالمه و میخام پریودمو عقب بندازم دل درد شدید هم دارم
   میخام برای ۱۰ روز عقب بیوفته
   چون میخام مسافرت برم و درد رو نمیتونم تحمل کنم میشه بهم راهکار بدین

   1. فریال گفت

    و همینطور سینه درد شدید دارم لطفا سریع جواب بدین ممنون

   2. دکتر زهره ملاسعیدی گفت

    سلام وقت بخیر
    قرص مجسترول ۴۰mg هر شب وسط شام تا روزی که از سفر برمیگردید مصرف کنید

  33. پرستو گفت

   سلام وقتتون بخیر من میخوام تعطیلات عید برم مسافرت کلا میخوام عادت ماهانه من تو عید میوفته میخوام عادت نشم کلا بعد عید بشم ۳۵ سالم و تاحالا قرص های جلوگیری استفاده نکردم و اینکه ۱۷ اسفند باید عادت میشدم که ۱۲ عادت شدم ۱۷ پاک شدم الان فکر کنم ۷ عید عادت بشم و منم میخوام مسافرت برم کلا باید چیکار کنم ممنون میشم جواب بدید زودتر

   1. دکتر زهره ملاسعیدی گفت

    سلام وقت بخیر
    یک هفته قبل از تاریخ پریود شبی یک قرص مجسترول ۴۰mg تا زمانی که برمیگردید وسط وعده شام استفاده کنید

    1. کاربر گفت

     سلام
     من اول عید پریود میشم و همون موقع یه سفر زیارتی دارم بچه ۶ماهه دارم که شیر میدم بهش
     لطفا یه راه برا عقب انداختن پریود بگین
     خودم ۳شبه قرص مارولین استفاده میکنم آیا تاثیری داره

    2. دکتر زهره ملاسعیدی گفت

     سلام وقت بخیر
     قرص مجسترول ۴۰mg هر شب وسط شام تا روزی که از سفر برمیگردید مارولین نیازی نیست.

  34. فاطمه گفت

   من قبلا بخاطر چاق شدن قرص هورمونی خوردم
   الان دوازده ساله لک بینی دارم
   مراقب این عارضه باشید

  35. الهه گفت

   سلام من می‌خوام ده روز پریود نشم بتونم موهامو رنگ کنم
   قرص چی مصرف کنم

   1. دکتر سعاد غابشی (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    فقط با استفاده از روشهای هورمونی مثل مصرف چند عدد OCP و سپس قطع آن میتوان خونریزی نامرتب ایجاد کرد و اینکه تا کی این ریزش بصورت خونریزی یا لکه بینی ادامه یابد خیلی قابل پیش بینی نیست ولی روشی هست که میتوانند پریود را به تعویق بیاندازند و مطمئن تر است، البته کلا بهم زدن نظم هورمونی بدن روش صددرصدی ندارد.
    نورتیسترون 5mg یک پروژسترون صناعی است که قاعدگی را به تأخیر می اندازد و روزی 3 عدد تا زمانی که می خواهد قاعدگی به تاخیر بیافتد.

    1. غزل گفت

     سلام براعید میخوام برم زیارت میخوام ۱۵ روز زمان پریودم عقب بیفته ممنون میشم راهنماییم کنید

    2. دکتر زهره ملاسعیدی (کارشناس) گفت

     سلام وقت بخیر
     یک هفته قبل از تاریخ پریود شبی یک قرص مجسترول ۴۰mg تا زمانی که برمیگردید وسط وعده شام استفاده کنید.

  36. خسته گفت

   سلام ، من PMS دارم و طبق تاریخ پریودی قبل باید شنبه هفته دیگه پریود بشم اما امتحان مهمی دارم پنجشنبه و میترسم یه دفعه زودتر شروع بشه از الآنم درد شدددیدی دارم ، مصرف چه قرصی خوبه؟عوارض ذهنی و روانی دارن این روشها ؟

   1. دکتر زهره ملاسعیدی (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    قرص نوراتیندرون یا مجسترول معمولا بر تأخير پریود تجویز می شود ولی برای PMS شما مصرف روزانه B6 مفید است (۱۰ روز قبل از شروع پریود) ایندفعه اگر هر ۸ ساعت یک کپسول مفنامیک مصرف کنید هم زیر دل درد شما بهتر می شود هم پریود شما به تأخير می افتد به شرط اینکه علت زیر دل درد شما عفونت واژن نباشد.
    نوراتیندرون ۵mg هر ۸ ساعت یکعدد روزانه تا زمانی که میخواهد به تأخیر بیافتد ولی احتباس آب و خواب آلودگی در بعضی موارد و نفخ شکم ایجاد میکند.
    گاهی جستیران یا مجسترول ۴۰mg شبی یکعدد وسط شام تا زمانی که میخواهد به تأخير بیافتد البته این قرص پروژسترونی هم نفخ شکم و احتباس آب دارد.

   2. رقیه گفت

    سلام من هم شش فروردین میخام برم زیارت میخام پریودم یه هفته عقب بیفته و سونو سینه داشتم بهم گفتند فیبرو کیست دارم میتونم قرص روکین مصرف کنم

  37. M گفت

   سلام من چند روز دیگه پریودم شروع میشه و میخوام دو سه روز عقب بیفته ۱۷ سالمه . مشکلی نداره قرص مصرف کنم؟؟؟

   1. دکتر سعاد غابشی (کارشناس) گفت

    سلام وقت بخیر
    بهتر هست انجام ندید ولی از روش‌هایی که ذکر شده و با مصرف چند عدد قرص ocp تا زمانی که می‌خواهید قاعدگی را به تاخیر بیاندازید احتمالا موثر خواهد بود.

  38. مریم گفت

   سلام خسته نباشید حدود ۴ هفته اس با قرص سیبل پریودمو عقب انداختم میتونم بیشتر هم مصرف کنم که فعلا پریود نشم؟ تا اواخر اسفند؟

   1. دکتر زهره ملاسعیدی گفت

    سلام وقتتون بخیر
    قرصهای سیبل 21 قرص E+P است و 7 عدد پلاسبو یعنی در این ۷ روز که قرص خوردید هورمون نداشته و بزودی پریود می شوید
    اگر بعد از 21 قرص بسته بعدی را شروع کرده بودید چون سطح هورمون همواره بالا می ماند میتوانستید پیوسته ادامه دهید و پریود نشوید ولی اون 7 روز بدون هورمون ویدراوال ایجاد می کند و بزودی پریود می شوید.

  39. مارال گفت

   من میخوام هفت روز شرعیم عقب بیوفته چون میخوام مسافرت برم‌و سخته برام و من نماز میخونم و اونجا نخونم‌ زشته که بفهمن خانواده ام باید چیکار کنم؟

   1. دکتر زهره ملاسعیدی گفت

    سلام وقت بخیر
    فقط با استفاده از روشهای هورمونی مثل مصرف چند عدد OCP و سپس قطع آن میتوان خونریزی نامرتب ایجاد کرد و اینکه تا کی این ریزش بصورت خونریزی یا لکه بینی ادامه یابد خیلی قابل پیش بینی نیست ولی روشی هست که میتوانند پریود را به تعویق بیاندازند و مطمئن تر است، البته کلا بهم زدن نظم هورمونی بدن روش صددرصدی ندارد.
    نورتیسترون 5mg یک پروژسترون صناعی است که قاعدگی را به تأخیر می اندازد و روزی 3 عدد تا زمانی که می خواهد قاعدگی به تاخیر بیافتد.

  40. معصومه گفت

   من سه‌چهار روز میخوام عادت ماهانه ام رو عقب بندازم چیکار باید بکنم ؟؟
   عادت ماهانه ام داره شروع میشه کم کم

   1. دکتر زهره ملاسعیدی گفت

    سلام وقت بخیر
    فقط با استفاده از روشهای هورمونی مثل مصرف چند عدد OCP و سپس قطع آن میتوان خونریزی نامرتب ایجاد کرد و اینکه تا کی این ریزش بصورت خونریزی یا لکه بینی ادامه یابد خیلی قابل پیش بینی نیست ولی روشی هست که میتوانند پریود را به تعویق بیاندازند و مطمئن تر است، البته کلا بهم زدن نظم هورمونی بدن روش صددرصدی ندارد.
    نورتیسترون 5mg یک پروژسترون صناعی است که قاعدگی را به تأخیر می اندازد و روزی 3 عدد تا زمانی که می خواهد قاعدگی به تاخیر بیافتد.

   2. حدیث گفت

    و اینکه خودم چند روزه دارم شبی 1دونه مارولین میخورم
    آیا مارولین تاثیری داره تو عقب انداختن پریود
    قرص مجسترول تو دوران شیردهی ضرری نداره

  نظر بگذارید

  ایمیل شما منتشر نمی شود.