کلامیدیا (Chlamydia )

کلامیدیا یکی از شایع ترین ایجاد کننده عفونت باکتریایی از راه جنسی می باش د.و یکی از باکتری های مهم در این خانواده از نظر بیماری زایی کلامیدیا تراکوماتیس بوده و در سنین بین 15 تا 24 سالگی شیوع زیادی دارد.

به طور کلی این عفونت از طریق تماس جنسی (دهانی، واژینال یا مقعد) با یک همسر آلوده گسترش می یابد.  از عوامل خطر می توان به داشتن شرکای جنسی متععدد، داشتن عفونت همزمان یا قبلی با سایر بیماری های منتقله از راه جنسی و استفاده نکردن از کاندوم اشاره کرد.

در زنان، عفونت های کلامیدیا اگر درمان نشود منجر به بیماری التهابی لگنی (PID) از عفونت هایی که از دهانه رحم آغاز می شود و به لوله های تخمدان و تخمدان ها گسترش می یابد. و باعث ناباروری و  افزایش خطر ابتلا به سرطان مثانه می شود.

به ندرت در مردان اگر درمان نشوند نابارور می شوند.

اغلب علایم و نشانه های عفونت کلامیدیایی با نایسریا گنوره شبیه هست و ممکن است با این باکتری در تشخیص اشتباه گرفته شود بنابراین آزمایشات برای این عفونت اغلب در یک زمان انجام می شود

آزمایشات برای تشخیص کلامیدیا استفاده می شود عبارتند از :

1- تست nucleic acid amplification test (NAAT) : ماده ژنتیکی باکتری ( DNA ) مورد بررسی قرار می گیرد از نمونه های سواب واژینال در زنان و ادرار در مردان و زنان استفاده می شود و حساسیت زیادی نسبت به سایر تست های تشخیص کلامیدیا دارد

2- direct fluorescent antibody stain (DFA)

3- پروب DNA

4- Enzyme Immunoassays(EIA)

5- کشت بافتی

6- PCR

7- LCR

 

انجام آزمایش کلامیدیا از روش PCR کیفی توسط بیمه های زیر صورت می گیرد. لطفا برای برآورد هزینه و تعرفه آزمایش بیمه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورت داشتن بیمه ی شهرداری با داشتن سوابق خود به یکی از شعب بیمه شهرداری رفته و با تائید کردن تست توسط سازمان به آزمایشگاه مراجعه نمائید .

برآورد هزینه :
000,000 ریال

طرف قرارداد با بيمه‌های تكميلی ايران، دانا، دی، پارسيان و سينا